Gry

Takie rzeczy tylko od fanów. GTA V jako klasyczne RPG

Paweł Winiarski
7

Jeszcze przed premierą PC-towego Grand Theft Auto V mówiłem, że gra będzie jedną z najwdzięczniejszych produkcji do modyfikacji. Miałem rację, kolejne miesiące pokazują, że fantazja moderów nie zna granic. Panie i Panowie, oto GTA V zamienione w klasyczne RPG. Przez „klasyczne RPG” powinniście ro...

Jeszcze przed premierą PC-towego Grand Theft Auto V mówiłem, że gra będzie jedną z najwdzięczniejszych produkcji do modyfikacji. Miałem rację, kolejne miesiące pokazują, że fantazja moderów nie zna granic. Panie i Panowie, oto GTA V zamienione w klasyczne RPG.

Przez „klasyczne RPG” powinniście rozumieć drzewka umiejętności, typowo RPG-owe dialogi, questy, umiejętności i system craftingu. Jak to w grach tego typu bywa, zaczynamy od równie klasycznego stworzenia własnej postaci. Dla wygodnych - można też wcielić się po prostu w jednego z bohaterów gry - Michaela, Franklina lub Trevora.

Mod jest we wczesnej fazie produkcji i wymaga jeszcze sporo pracy. Pomysł prezentuje się jednak na tyle ciekawie, że powinien być dalej rozwijany. Sam chętnie sprawdzę go przy najbliższej możliwej okazji. Oczywiście możecie go już przetestować, pobierając modyfikację stąd.

Podobnie jak inne mody do GTA V, ten do działania również wymaga ScriptHookV i Community ScripthookV (załączyłem linki do plików). Kiedy już go zainstalujecie, naciśnijcie na klawiaturze Y, wtedy rozpocznie się cała niecodzienna zabawa.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu