Ciekawostki technologiczne

Takie inteligentne buty kupię bez chwili zastanowienia

Paweł Winiarski
11

O ile do smartwatchy się przekonałem, o tyle do innych wearables już nie potrafię. Ale czuję, że takie buty zmieniłyby moje podejście do inteligentnej garderoby. Nie jestem pewien, czy znacie ból posiadania stopy w rozmiarze 47 (a czasami 47 z hakiem). Kupno fajnych butów w fajnym kolorze to drog...

O ile do smartwatchy się przekonałem, o tyle do innych wearables już nie potrafię. Ale czuję, że takie buty zmieniłyby moje podejście do inteligentnej garderoby.

Nie jestem pewien, czy znacie ból posiadania stopy w rozmiarze 47 (a czasami 47 z hakiem). Kupno fajnych butów w fajnym kolorze to droga przez mękę. Szczerze nie polecam. A gdyby tak można było nabyć jedną parę i zmieniać kolory obuwia za pośrednictwem aplikacji na smartfonie?

Skakałbym pod sam sufit mając taką możliwość, a podejrzewam, że podobnie jak ja zachowywaliby się nie tylko ludzie z problematycznym rozmiarem stopy.  Shift Sneaker to projekt, który będzie umożliwiał właśnie takie ingerowanie w wygląda obuwia. Buty używają do tego celu reaktywnych tkanin i włókien przewodzących, które pozwalają elektrycznym sygnałom zmieniać podświetlenia malutkich diod LED. Dzięki nim obuwie zmienia zarówno kolor, jak i wzór.

Shift Sneaker

Wraz z butami otrzymamy specjalne paczki z wzorami i kolorami, które będzie można pobrać na telefon, a następnie zaaplikować swoim sneakersom. Aplikacja będzie mieć też ciekawą funkcję - jeśli zrobicie zdjęcie swojemu strojowi, sama dobierze odpowiedni kolor butów.

Buty mają posiadać również aplikacje dedykowane biegaczom i miłośnikom rowerów. I to dość przydatne - ustawią bowiem kolor tak, by obuwie było lepiej widoczne w ciemnościach lub w deszczu. Aktualnie projekt Shift Sneaker jest jeszcze w produkcji, nie spodziewajcie się więc rychłej premiery.

Ale gdy tylko buty trafią do sprzedaży, od razu nabędę swoją parę. Jeśli oczywiście będą w moim rozmiarze.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Inteligentne butybutyobuwie