Technologie

To urządzenie sprawi, że bandyci będą mieli jeszcze mniej szans w starciu z policjantami

JS
Jakub Szczęsny
3

Uwielbiam pisać teksty, w których przedstawiam Wam technologię podnoszącą bezpieczeństwo osób, które dbają również o bezpieczeństwo nasze. Policjanci, mimo słabego wizerunku w Polsce to również bohaterzy. Dlatego też za każdym razem cieszę się, gdy widzę coś, co znacznie usprawni ich pracę. W tym wy...

Uwielbiam pisać teksty, w których przedstawiam Wam technologię podnoszącą bezpieczeństwo osób, które dbają również o bezpieczeństwo nasze. Policjanci, mimo słabego wizerunku w Polsce to również bohaterzy. Dlatego też za każdym razem cieszę się, gdy widzę coś, co znacznie usprawni ich pracę. W tym wypadku chodzi o malutki i zgrabny gadżet, dzięki któremu policjanta nic nie zaskoczy zza winkla.

Z pomocą przychodzi Tactical Explorer, który pozwoli na sprawdzenie sytuacji w pomieszczeniu, gdzie niebezpiecznie jest tak po prostu wejść. W urządzeniu o kształcie kuli znajduje się zespół kamer, który pozwala na przekazanie do urządzenia trójwymiarowego obrazu do smartfona opartego na platformie iOS oraz Android. Ponadto, aby móc ocenić sytuację w zaciemnionym pomieszczeniu - Tactical Explorera wyposażono w zespół diod działających w podczerwieni.

Gadżet może okazać się być naprawdę przydatnym w realnym starciu z bandytami. Mam jednak pewne zastrzeżenie - jeżeli uzbrojony przestępca dojrzy taką kamerkę, to najprawdopodobniej ją "odstrzeli". W ciemnym pomieszczeniu ma to dużo więcej sensu. Jednak w przypadku, gdy bandyta zostanie zaskoczony takim urządzeniem i nie uda mu się go zarejestrować, rzeczywiście, taka kamera da stosowną przewagę stróżom prawa.

Zasadności powstawania podobnych gadżetów nie trzeba udowadniać - praca w Policji nie należy do najbezpieczniejszych, zwłaszcza w USA, gdzie każdy może posiadać na własność broń palną i nawet zwykła kontrola drogowa może zakończyć się śmiercią funkcjonariusza. Czekam na podobne gadżety dla innych służb porządkowych, które będą mogły jeszcze lepiej nieść pomoc bez potrzeby nadmiernego narażania swojego życia i zdrowia.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pracapolicja