Miniblog

"Wikipedia is down" = brak alternatywy?

KK
Konrad Kozłowski
6

Wikipedia - internetowa encyklopedia, jedna z najpopularniejszych stron w światowym Internecie jest niedostępna od dzisiejszego ranka. Powodem są "problemy techniczne", którymi zajęły się już odpowiedzialne za to osoby. Nie wiemy jednak kiedy ów problemy zostaną zażegnane. Spróbowałem odwiedzić...

Wikipedia - internetowa encyklopedia, jedna z najpopularniejszych stron w światowym Internecie jest niedostępna od dzisiejszego ranka. Powodem są "problemy techniczne", którymi zajęły się już odpowiedzialne za to osoby. Nie wiemy jednak kiedy ów problemy zostaną zażegnane.

Spróbowałem odwiedzić polską Wikipedię i co prawda strona wczytuje się, ale niepoprawnie, więc brak dostępu do zawartych tam informacji na razie nam nie grozi. Jednak jak donoszą użytkownicy z innych krajów, niektórzy nie mogą w ogóle dostać się do serwisu.

Istotne jest natomiast to, że tego typu sytuacje ukazują jak niestabilnym źródłem informacji może być Internet, a w przypadku braku serwisu konkurencyjnego, choćby właśnie dla Wikipedii, o podobnym potencjale może spowodować nie lada zamieszanie przynajmniej w przeciągu kilku pierwszych godzin.

A Wy znacie jakieś alternatywy dla Wikipedii? Jeżeli tak, podzielcie się z nimi w komentarzach.

AKTUALIZACJA: Wikipedia najwyraźniej pożegnała się już z problemami, więc cieszy nas szybka reakcja inżynierów fundacji Wiki.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wikipediawiki