Android

Tak wygląda Android Lollipop, po tym jak Samsung maczał w nim palce

Konrad Kozłowski
Tak wygląda Android Lollipop, po tym jak Samsung maczał w nim palce
54

Nie możecie się doczekać aktualizacji do Androida Lollipop na Waszych smartfonach i tabletach? Zapewne podobnie jak ja spora część z Was wyczekuje konkretów - dokładnych dat, gdy na moim smartfonie zawita najnowsza wersja Androida. A posiadacze telefonów Samsunga mogą już dziś przekonać się, co szyk...

Nie możecie się doczekać aktualizacji do Androida Lollipop na Waszych smartfonach i tabletach? Zapewne podobnie jak ja spora część z Was wyczekuje konkretów - dokładnych dat, gdy na moim smartfonie zawita najnowsza wersja Androida. A posiadacze telefonów Samsunga mogą już dziś przekonać się, co szykuje dla nich producent.

Jeżeli ktokolwiek marzył o tym, by najnowsza wersja systemu Android na smartfonach Samsunga została pozbawiona typowej dla Koreańczyków nakładki, to dziś już definitywnie może pożegnać się z takimi myślami. Samsung intensywnie pracuje nad przygotowaniem Androida 5.0 dla swoich produktów, w tym modelu Galaxy S4, lecz nie zamierza rezygnować z jednej z najbardziej rozpoznawalnych cech.

TouchWiz naturalnie doczeka się odświeżenia i kilku nowych funkcji, które przedstawione zostały w klipie przygotowanym przez serwis SamMobile. W wideo zaprezentowano wczesną wersję Androida 5.0 na wspomnianym Galaxy S4, ale jak można się spodziewać nie wszystkie funkcje są już w pełni gotowe. Jak na tak wczesną wersję, system działa bardzo szybko i sprawnie, a kilka systemowych aplikacji otrzymało już nowy wygląd. Obecne są w nich pewne elementy z tego co przygotowało Google, ale jak zawsze Samsung nie do końca podziela tę wizję wprowadzając zmiany według własnego pomysłu.

http://youtu.be/C8qD_h6iL1g?list=UUN2R4A4J2M_VlohhH3Upt8w

Jedną z ważniejszych informacji jest to, że w aktualnej wersji systemu nie działa Wi-Fi, dlatego nie zdecydowano się na udostępnienie odpowiednich plików. Podobnie jak Samsung, Sony również jest zdeterminowane by jak najszybciej udostępnić aktualizację najnowszej wersji systemu dla swoich urządzeń. Naszą stale aktualizowaną listę smartfonów i tabletów, dla których uaktualnienie jest potwierdzan znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu