Konsole

Tak naprawdę miało wyglądać pierwsze PlayStation. Sony robiło je wraz Nintendo

PW
Paweł Winiarski
7

PSX, czy jak wolicie PS One powstało niejako dzięki nieudanej umowie między Nintendo, a Sony. Po latach udało się wreszcie dotrzeć do urządzenia, które miało być wynikiem kooperacji obu firm. Część z Was może tego nie wiedzieć, więc na początek krótkie wprowadzenie. Początkowo Sony nie planowało...

PSX, czy jak wolicie PS One powstało niejako dzięki nieudanej umowie między Nintendo, a Sony. Po latach udało się wreszcie dotrzeć do urządzenia, które miało być wynikiem kooperacji obu firm.

Część z Was może tego nie wiedzieć, więc na początek krótkie wprowadzenie. Początkowo Sony nie planowało stworzenia własnej konsoli do gier. Firma na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku dogadała się z Nintendo i miała dostarczyć czytniki CD-ROM do Super Famicona oraz pomóc przy tworzeniu architektury nowego systemu. Były niestety spięcia dotyczące podziału zysków ze sprzedaży przyszłego urządzenia i ostatecznie ze współpracy nic nie wyszło. Nintendo zerwało umowę i poszło do konkurencji, czyli do Philipsa.

Okazuje się jednak, że znaleziono urządzenie, które powstało na bazie tej współpracy. Nie do końca wiadomo, czy na pewno jest prawdziwe - ale na takie wygląda. Podobno było ich nie więcej niż 200, więc to niezła gratka dla miłośników historii konsol. Co ciekawe, w posiadaniu sprzętu jest osoba, która dostała urządzenie od ojca. Ten natomiast znalazł go w śmieciach - pracował obok jednego z ówczesnych pracowników Nintendo.

Wygląda trochę paskudnie, ale może to tylko prototyp i ostateczna wersja konsoli prezentowałaby się ciekawiej.

grafiki

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyplaystation