Sony

Sony przedstawia nową wersję PlayStation 4 – dysk 1TB i kilka poprawek

Konrad Kozłowski
Sony przedstawia nową wersję PlayStation 4 – dysk 1TB i kilka poprawek
5

Po premierze nowej wersji Xboxa One jeszcze przed E3, Sony nie kazało nam zbyt długo czekać na odpowiedź. Przedstawiona dziś nowa wersja PlayStation 4 posiada dysk o dwukrotnie większej pojemności, a więc dokładnie 1 terabajta. To jednak nie wszystko co przygotowali Japończycy. Wzorem nowego Xbox...

Po premierze nowej wersji Xboxa One jeszcze przed E3, Sony nie kazało nam zbyt długo czekać na odpowiedź. Przedstawiona dziś nowa wersja PlayStation 4 posiada dysk o dwukrotnie większej pojemności, a więc dokładnie 1 terabajta. To jednak nie wszystko co przygotowali Japończycy.

Wzorem nowego Xbox One, w którym wszystkie błyszczące części zastąpiono matowymi, także i PlayStation 4 będzie posiadało podobne wykończenie przy slocie na dysk. I tak, obydwie konsole stały się w mojej ocenie nieco mniej atrakcyjne wizulnie po tej zmianie, ale rozumiem obawy i pretensje graczy, szczególnie posiadaczy Xboxa One, których konsole po pewnym czasie straszyły ilością drobnych, ale doskonale widocznych rysek.

Oprócz odświeżenia z zewnątrz Sony serwuje nam także drobne aktualizacje wewnątrz konsoli - mówiąc dokładnie chodzi o masę mniejszą o 10 procent względem poprzedniej wersji oraz zużycie energii, które zredukowano o 8 procent. Oczywiście nie należy zapomnieć o wspomnianym w tytule pojemniejszym dysku 1TB.

Jeszcze przed końcem czerwca nowe PlayStation 4 trafi na rynek japoński, a w połowie następnego miesiąca - dokładnie 15. lipca - będzie już w sprzedaży w Europie. Cena? Jak na razie Sony milczy i zaleca uzbroić się w cierpliwość, bo kwota jaką przyjdzie zapłacić zainteresowanym zostanie podana przez lokalnych sprzedawców.

Nowa edycja PlayStation nosi nazwę PS4 Ultimate Player Edition i nie jest chyba do końca tym, czego oczekiwali co poniektórzy. Być może odchudzenie PlayStation 4 nie jest tak potrzebne, jak w mniemaniu niektórych, konsoli Microsoftu, ale ogólne zapowiedzi i plotki dotyczące wersji "slim" obydwu konsoli pojawiały się od pewnego czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyplaystationps4ps