Konsole

Abonament Gold na Xboksie staje się teraz bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek wcześniej

TP
Tomasz Popielarczyk
8

Microsoft ujawnił tytuły gier, które w lipcu trafią do użytkowników subskrypcji Xbox Live Gold. Od tego miesiąca nareszcie będą to dwie nowe produkcje, a nie jak do tej pory - jedna z ubiegłego miesiąca. Nie to jednak czyni ten abonament i konsolę MS atrakcyjną, a kompatybilność wsteczna. Łatwo b...

Microsoft ujawnił tytuły gier, które w lipcu trafią do użytkowników subskrypcji Xbox Live Gold. Od tego miesiąca nareszcie będą to dwie nowe produkcje, a nie jak do tej pory - jedna z ubiegłego miesiąca. Nie to jednak czyni ten abonament i konsolę MS atrakcyjną, a kompatybilność wsteczna.

Łatwo bowiem wydedukować, że teraz posiadacze Xboksów One będą dostawali nie jedną (jak to było do tej pory), nie dwie, a aż cztery nowe gry każdego miesiąca. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, żeby przypisywać do swojego konta gry z Xboksa 360, a następnie uruchamiać je na XOne dzięki wstecznej kompatybilności.

Co prawda trochę nadinterpretuję, bo wszystko zależy od tego, czy gry przyznawane w ramach Games With Gold będą kompatybilne wstecznie. Tutaj wszystko się sprowadza do decyzji wydawcy, więc prawdopodobnie nie zawsze tak będzie (wszystko tak naprawdę okaże się wraz z końcem roku, gdy zobaczymy pełną listę 200 dostępnych tytułów). Zdecydowanie warto już teraz korzystać z okazji i "klikać" w gry z X360, nawet jeśli konsoli nie mamy. Co ważne, gry te pozostaną na naszym koncie również po wygaśnięciu Golda (na co w przypadku gier z GwG na Xboksa One liczyć nie możemy).

15702_hig_res_crop_july_r1t3_hh1

Do tego dodajmy pozytywną wiadomość o dwóch nowych tytułach na Xboksa One każdego miesiąca. Dotąd co miesiąc dodawana była tylko jedna gra, a druga była przenoszona z poprzedniego miesiąca. Nie ukrywam, że to trochę frustrowało - szczególnie, gdy w GwG pojawiały się mierne tytuły.

Lipiec Microsoft zaczyna od mocnego uderzenia. Gracze otrzymają bowiem Assassin's Creed IV: Black Flag oraz So Many Me. Tego pierwszego przedstawiać nikomu nie trzeba. Będzie on dostępny od 1 do 15 lipca. Druga gra to prosta produkcja z gatunku indie. Zagramy w nią od 16 lipca do 15 sierpnia. Na X360 tymczasem od 1 lipca dostępne będą Plants vs. Zombies. Po 15 lipca zastąpi je natomiast Gears of War 3, co jest szczególnie dobrą wiadomością. Tytuł ten jest przecież wydawany przez Microsoft, a więc teoretycznie nie ma żadnych przeciwwskazań by pojawił się w programie wstecznej kompatybilności. Po cichu liczę, że od 15 lipca tak właśnie się stanie - byłoby to prawdziwą ucztą.

Dawno już w Games with Gold nie było żadnego tytułu AAA, co napawa optymizmem. Być może Microsoft będzie kontynuował ten trend i każdego miesiąca gracze zostaną uraczeni taką perełką. Przy okazji premiery Rise of the Tomb Raider mogłaby to być poprzednia część serii, a w przypadku Forzy 6 - Forza Motorsport 5. To już jednak wyłącznie spekulacje. W każdym razie Gold na Xboksie stał się właśnie bardzo łakomym kąskiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu