Mobile

Tak mają wyglądać Zenfone'y 3. Są śliczne [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Tak mają wyglądać Zenfone'y 3. Są śliczne [prasówka]
10

Trudno dziś zaskoczyć designem, jeśli chodzi o rynek mobilny. Nie powiem, że propozycja ASUS-a mnie w jakikolwiek zwala z nóg, bo jest dość wtórna. Zenfone 3 wygląda jednak ładnie, elegancko i stylowo.

Zenfone 3

Rendery, które wyciekły do sieci przedstawiać mają Zenfone'a 3 i jego wersję deluxe. Smartfon prezentuje się naprawdę ładnie i stylowo. Nie muszę chyba dodawać, że stylistyka ta bardzo mocno przywodzi na myśl Samsunga Galaxy S6/S7. Najprawdopodobniej metalowa ramka jest zaokrąglona. Z przodu i z tyłu zastosowano szkło 2,5D, a także charakterystyczny, wystający ponad powierzchnię obiektyw aparatu z laserowym autofocusem i podwójną diodą LED. Nie zabrakło też czytnika linii papilarnych oraz złącza USB-C. Przyciski powędrowały na boczną krawędź (czyżby koniec mody na guziczki z tyłu obudowy?). Z przodu mamy fizyczny przycisk home oraz dwa dotykowe - back i multitasking. Szczegółów nie znamy. ASUS też oficjalnie niczego nie potwierdza. Pozostaje czekać - Zenfone 3 na pewno zadebiutuje jeszcze w tym roku (a obstawiałbym, że nawet w tym półroczu).

Menu start po aktualizacji Windows 10 Anniversary

Zanosi się na zmiany w systemowym menu Start po aktualizacji. Wygląd i działanie tego elementu systemu ujawnił na Twitterze jeden z pracowników firmy. Nowości widać przede wszystkim po lewej stronie, gdzie dodano wąską kolumnę z ikonkami wywołującymi popularne funkcje. Nie zmieni się natomiast część z kafelkami. Zmiany wydają się głównie kosmetyczne, ale kto wie, czy do lata coś nie ulegnie w tej kwestii jeszcze modyfikacji. Muszę jednak przyznać, że pomysł na zwiększenie funkcjonalności tego elementu wydaje się przemyślany i rozsądny.

Huawei P9 z obiektywem Leica

W lutym br. Huawei oficjalnie poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Leica. Teraz wiemy już, że w nadchodzącym flagowcu P9 pojawią się efekty tej kooperacji. Urządzenie ma posiadać dwa aparaty i w obu zastosowanie znajdzie optyka marki niemieckiego producenta. Wiadomo też, ze urządzenie ma posiadać funkcję zapisywania plików w formacie RAW. Co więcej, w sieci pojawiły się rendery przedstawiające tył smartfona. Będzie on mocno przypominał Nexusa 6P - charakterystycznym elementem są dwie diody doświetlające oraz laserowy autofocus. Nie zabrakło naturalnie też czytnika linii papilarnych. Premiera Huawei P9 już niedługo, bo 6 kwietnia w Londynie. Oczywiście będziemy ją relacjonować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu