Mobile

Google Sheets i Slides teraz z obsługą większej liczby formatów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Sheets i Slides teraz z obsługą większej liczby formatów [prasówka]
5

Nowe wersje mobilnych aplikacji Sheets i Slides wchodzących w skład pakietu biurowego Google Docs zostały rozbudowane o możliwość eksportu plików do kilku nowych formatów.

 Aplikacje Google Docs z większą liczbą wspieranych formatów

Nowe wersje aplikacji Google Sheets i Google Slides obsługują więcej formatów. To oznacza, że pliki możemy eksportować na kilka nowych sposobów. W przypadku arkuszy kalkulacyjnych do dotychczasowych opcji dodano HTML. Natomiast dla prezentacji: JPEG, PNG i SVG. Daje to szersze spektrum możliwości, jeżeli chodzi o dzielenie się treściami. Na tym właściwie zmiany się kończą. Jedynie w Slides pojawiło się okienko dialogowe przypominające o konieczności nazwania nowej prezentacji podczas zapisywania.

Pluginy Nik bezpłatne

Google udostępnia bezpłatnie pakiet pluginów Nik Software. Firma ta została przejęta wraz z aplikacją Snapseed jakiś czas temu przez kalifornijską firmę. Oferowane przez nią wtyczki (wyceniane na ok. 150 dol.) były cenione przez użytkowników desktopowych aplikacji, jak Photoshop czy Lightroom. Teraz każdy może z nich skorzystać bezpłatnie. Firma tłumaczy, że skupia się na edycji fotografii na mobile, dlatego nie będzie dłużej zarabiać na tej technologii (i prawdopodobnie też jej rozwijać). Pluginy można pobrać z oficjalnej strony.

Galaxy S7 z Exynosem lepiej zarządza pamięcią

Niespodzianka, okazuje się, że różnice między Samsungiem Galaxy S7 napędzanym Snapdragonem 820 i Exynosem 8890 są widoczne i odczuwalne. Na powyższym wideo sprawdzono, jak smartfony radzą sobie z zarządzaniem pamięcią. Na obu uruchamiano i zamykano te same aplikacje. Efekt? Model z Exynosem wypadł dużo lepiej. To dowodzi, że warto inwestować we własne SoC, a następnie przystosowywać do nich swoje oprogramowanie. Na dobrą sprawę Snapdragony też produkuje Samsung, ale nie ma tu już takich możliwości optymalizacji.

Kontroler do Steam OS z modyfikacjami

Opracowany przez Valve kontroler dla urządzeń typu Steam Machines to dość odważna i kontrowersyjna konstrukcja. Twórcy jednak w nią mocno wierzą, a teraz udostępniają pliki CAD, dzięki którym każdy będzie mógł samodzielnie przygotować dodatkowe moduły oraz spersonalizować akcesorium. Paczka waży ponad 800 MB i jest dystrybuowana na zasadach Creative Commons. Znajdziemy tam pliki ze wszystkimi widocznymi elementami pada. Odważne. Czekamy na pierwsze efekty i niesamowite projekty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docsAndroidMobile