Mobile

Tak ma wyglądać Huawei Mate 8, który zadebiutuje na IFA 2015 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Tak ma wyglądać Huawei Mate 8, który zadebiutuje na IFA 2015 [prasówka]
11

Wyciekły pierwsze informacje na temat phabletu Huawei Mate 8, który ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA. Wszystko wskazuje na potężną specyfikację i bardzo elegancki, przyjemny dla oka design. Huawei Mate 8 Jak informuje chiński serwis CNMO Huawei Mate 8 ma być napędzany p...

Wyciekły pierwsze informacje na temat phabletu Huawei Mate 8, który ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA. Wszystko wskazuje na potężną specyfikację i bardzo elegancki, przyjemny dla oka design.

Huawei Mate 8

Jak informuje chiński serwis CNMO Huawei Mate 8 ma być napędzany przez układ Kirin 950 z czterema rdzeniami Cortex-A72 oraz czterema Cortex-A53. Na rynek miałyby trafić dwie wersje: tańsza z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz droższa z 4 GB RAM o 64 GB przestrzeni. Do tego doliczcie duży, 6-calowy ekran o rozdzielczości WQHD oraz aparat 20,7 Mpix z tyłu i kamerkę 8 Mpix z przodu. Zdjęcia wskazują również na obecność czytnika linii papilarnych. Mate 8 zapowiada się bardzo dobrze na papierze. Ja liczę, by nie tylko specyfikacja była jego mocnym punktem, bo ta już chyba na nikim nie robi wrażenia.

Flipboard i 50 mln

Flipboard poinformował o 50 mln dol., które wpompował w usługę nowy inwestor. Pieniądze te pojawiły się w szczególnie ważnym dla firmy okresie. Flipboard stracił bowiem na świeżości, a niebawem będzie zmuszony rywalizować z usługą Apple dostarczającą newsy na urządzenia z iOS. Dlatego twórcy zamierzają przeznaczyć pieniądze na rozszerzenie zespołu inżynierów oraz sprzedaży. Szczególnie ten drugi aspekt jest istotny, jeżeli Flipboard ma kiedykolwiek stanąć na własne nogi. Rzecznik prasowa nie ujawniła obecnej wyceny serwisu. Wiadomo jedynie, że jeszcze 2 lata temu było to 800 mln dol. Od tamtej pory na drodze różnych dofinansowań firma zebrała 210 mln dol. na dalszy rozwój.

Nowy dodatek do Hearthstone

Blizzard nieustannie rozszerza swoją karciankę. Wczoraj, podczas konferencji w San Francisco zaprezentowano dodatek The Grand Tournament, który wprowadzi 132 nowe karty i nie tylko. Gracze będą mogli wziąć udział w nowej kampanii, a także otrzymają do dyspozycji nowy rodzaj stołu do rozgrywania potyczek. Dodatek wprowadza również szereg pomniejszych nowości, które mają znacząco wpłynąć na sposób rozgrywki. Pora na zmianę strategii.

Nowy Google Keep

Notatnik Google Keep doczekał się dość zaskakującej aktualizacji. Twórcy odeszli w niej od pływającego przycisku w prawym dolnym rogu, zastępując klasyczną belką na notatki. To dziwne, biorąc pod uwagę, że przycisk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kluczowych w Material Design elementów. Nowy Google Keep rezygnuje również z menu w prawym górnym rogu, które zastąpił przycisk przełączania widoku. To interesujący ruch ze strony Google'a. Dobry czy zły? To już sami oceńcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu