Mobile

Procesory Intela pojawią się w urządzeniach z Windows 10 Mobile - Microsoft potwierdza wymagania

Jakub Szczęsny
Procesory Intela pojawią się w urządzeniach z Windows 10 Mobile - Microsoft potwierdza wymagania
49

Do premiery Windows 10 Mobile zostało jeszcze trochę czasu, a Microsoft udostępnił już minimalne wymagania dla tego systemu operacyjnego. Nie różnią się one znacząco od tego, co zawarte było w dokumentacji dołączonej do Windows Phone 8, który powolutku będzie zwijał manatki i ustępował miejsca nowsz...

Do premiery Windows 10 Mobile zostało jeszcze trochę czasu, a Microsoft udostępnił już minimalne wymagania dla tego systemu operacyjnego. Nie różnią się one znacząco od tego, co zawarte było w dokumentacji dołączonej do Windows Phone 8, który powolutku będzie zwijał manatki i ustępował miejsca nowszemu oprogramowaniu. Co więcej, wśród wymienionych przez Microsoft możliwych producentów układów dla urządzeń w Windows 10 Mobile znalazł się Intel - o tym pisaliśmy dla Was już dużo, dużo wcześniej, jednak bez stuprocentowego potwierdzenia informacji.

Microsoft nie podniósł wymagań mobilnego systemu głównie po to, by móc dalej aktywnie konkurować na rynku urządzeń budżetowych - to akurat było pewne już od samego początku, gdy dowiedzieliśmy się, że wszystkie dotychczasowe Lumie otrzymają Windows 10 Mobile. I choć nie spodziewamy się, że Microsoft będzie tworzył słuchawki wyposażone jedynie w 512 MB pamięci RAM, to z powodzeniem będa mogli zająć się nimi partnerzy giganta.

Najbardziej budżetowe propozycje będa musiały spełnić kilka warunków, by móc na nich umieścić Windows 10 Mobile. Oprócz minimum 512 MB pamięci RAM, smartfony z tym systemem będą musiały posiadać ekran o rozdzielczości od 800 x 480 w górę, przynajmniej 4 GB pamięci masowej, kamerkę VGA (nie ma wymogu posiadania przedniego aparatu). W specyfikacji nie wymieniono konieczności instalowania akceleroometru, czy modułu Bluetooth (wyobrażacie sobie obecnie brak tej metody łączności?). Dotykowe przyciski pod ekranem są wymagane tylko dla wyświetlaczy o niskiej rozdzielczości, w przypadku większych - mogą zostać zastosowane te wyświetlające się w belce na ekranie - choć nie muszą.

Specyfikacja potwierdza również, że pojawią się urządzenia z procesorami Intela. Oznacza to, że w tabletach i smartfonach z Windows 10 Mobile pojawią się układy Intel X3, które odznaczają się niskim poborem mocy przy okazji stosunkowo niskiej ceny - ta będzie się zaczynać od 75 dolarów do 250 - cena zatem nie będzie wysoka. Po zadokowaniu urządzenia z tym procesorem będzie możliwe uruchomienie Trybu Continuum obecnego w nowej edycji mobilnych okienek. To może być solidna siła przebicia w przypadku Intela.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu