Chromebook

Tak działa Steam odpalony na Chromebooku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Tak działa Steam odpalony na Chromebooku [prasówka]
48

Google dąży do unifikacji swoich systemów operacyjnych. Nie zdziwcie się zatem, jeśli za rok Chromebooki będą uruchamiać tylko aplikacje z Androida. A gdyby tak potrafiły obsłużyć również Steama?

Steam na Chromebooku

Udało się tego dokonać ekipie CodeWeavers, która rozwija swój pomysł o nazwie CrossOver Android Technology Preview. Ma on służyć do uruchamiania aplikacji z Windows na Chrome OS przez wykorzystanie maszyny wirtualnej Androida, którą zaimplementował tutaj Google, a także popularnego Wine'a. Całość zaprezentowano w materiale wideo. Jest to oczywiście póki co bardzo wczesna wersja beta i w dodatku działa wyłącznie na maszynach opartych na procesorach Intela. Ale działa!

Kolejne wieści o Androidzie 7.0 na LG V20

LG V20 ma być pierwszym smartfonem, który od nowości będzie pracował pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. To już wiemy na pewno. Nie ulega też wątpliwości, że zastosowanie znajdzie tutaj nakładka graficzna LG UX. Teraz producent podgrzewa atmosferę i prezentuje nowości, jakie pojawią się w urządzeniu. Na Twitterze pokazano, w jaki sposób będzie wyglądał tutaj multitasking. Materiał jest dość... nietypowy. Niemniej warto zobaczyć.

LG V20 ma zadebiutować 6 września podczas konferencji w USA.

Facebook będzie lepiej radził sobie z pionowym wideo

Pionowe wideo za sprawą Snapchata zyskało mocno na popularności. Właściwie trudno się dziwić zatem, że Facebook chce sobie radzić z nim jak najlepiej, a do tej pory było... różnie. Aplikacja pokazywała klip na wycinku ekranu, wymuszając na nas oglądanie materiału w przeskalowanej formie. Teraz ma być inaczej. Po nadchodzącej aktualizacji oficjalnego klienta Facebooka dla Androida i iOS klipy mają być pokazywane w proporcjach 2:3 w strumieniu treści. To sprawi, że nie będziemy musieli ich powiększać, aby wygodnie zapoznać się z zawartością. Ruch ten wynika z wielu czynników. Jon Steinberg CEO Daily Mail tłumaczy, że pionowe materiały nie tylko notują zdecydowanie więcej odsłon, ale też ludzie oglądają je w inny sposób - nie przełączają na pełny ekran (z lenistwa).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu