Mobile

Tablety Lenovo, Google Play 5.0 i nowa Tesla S

Tomasz Popielarczyk
Tablety Lenovo, Google Play 5.0 i nowa Tesla S
10

Koniec tygodnia zaczynamy od nowości od Lenovo, które zaskakują nietuzinkowymi rozwiązaniami, jak np. wbudowany projektor. W końcu doczekaliśmy się też aktualizacji dla sklepu Google Play, która zaowocowała wprowadzeniem Material Designu. Tesla zaprezentowała natomiast swój nowy, wyposażony w dwa si...

Koniec tygodnia zaczynamy od nowości od Lenovo, które zaskakują nietuzinkowymi rozwiązaniami, jak np. wbudowany projektor. W końcu doczekaliśmy się też aktualizacji dla sklepu Google Play, która zaowocowała wprowadzeniem Material Designu. Tesla zaprezentowała natomiast swój nowy, wyposażony w dwa silniki model S.

Nowości od Lenovo

Lenovo znów uprawia Yogę. Na konferencji w Londynie firma zaprezentowała kilka nowych urządzeń. Najbardziej interesująco zapowiada się model  Yoga Tablet 2 Pro. To 13,3-calowe (rozdzielczość 2560 x 1600) urządzenie z Androidem 4.4 na pokładzie napędzane układem Intel Atom Z3745 Bay Trail. Do jego atutów należy zaliczyć głośniki JBL w systemie 2.1 z 5-watowym subwooferem oraz wbudowany w charakterystycznej walcowatej części konstrukcji projektor. Oprócz niego oferta Lenovo rozszerzyła się o modele Yoga Tablet 2 z ekranami 8 i 10-calowymi, rozdzielczością Full HD i procesorami Intel Atom Z3745 na pokładzie. Co ciekawe, modele te będą dostępne zarówno z Androidem jak i Windowsem 8.1. Całość dopełnia konwertowalny ultrabook Yoga 3 Pro z 13-calowym, obracanym o 360 stopni ekranem QHD+ (3200 x 1800 px) pokrytym powłoką Gorilla Glass. Urządzenie napędza najnowsze dokonanie intela - procesor Intel Core M wspomagany 8 GB RAM-u i dyskiem SSD 512 GB.

Sklep Google Play z Material Design

Google rozpoczął proces aktualizacji sklepu Google Play do wersji 5.0, o której pisałem kilka tygodni temu. Aktualizacja ta to przede wszystkim delikatny lifting interfejsu, w wyniku którego aplikacja jest zgodna ze stylistyką Material Design i tym samym gotowa na Androida L. Aktualizacja powinna w ciągu najbliższych dni automatycznie zainstalować się na wszystkich urządzeniach z nowszymi wersjami systemu. Teraz pozostł tylko ostatni element układanki - nowy Android. Czekamy.

Tesla S P85D

Tesla zaprezentowała nową wersję swojego modelu S. Auto może pochwalić się dwoma silnikami, co daje jej łączną moc 691 KM (470 z tyłu i 221 z przodu). Do osiągnięcia prędkości 100 km/h potrzeba mu zaledwie 3,2 s. Tym samym elektryczny samochód pod względem osiągów nie ustępuje topowym "benzyniakom", jak Porsche Panamera Turbo czy Mercedes E63 S. Jednak większy silnik to również o 132 kg większa masa oraz o 17 km mniejszy zasięg. W zamian otrzymujemy szereg nowinek technologicznych określanych trochę na wyrost przez producenta mianem autopilota. W praktyce są to jednak m.in. adaptacyjny tempomat, funkcja automatycznej zmiany pasa ruchu, automatyczne wyjeżdżanie z garażu czy odczytywanie znaków drogowych.

Chrome 39 beta

Po wczorajszej premierze Chrome 38 tradycyjnie przyszedł czas na debiut kolejnej wersji beta. Przeglądarka z numerkiem 39 posiada generatory JavaScript ES6, które mają znacząco ułatwiać asynchroniczne programowanie. Wprowadzono tutaj również możliwość sterowania odtwarzaniem osadzanych w sieci animacji, Beacon API i obsługę rozdzielczości HiDPI. Google zaimplementowało również nowy Web Application Manifest, który pozwala zapisać metadane aplikacji internetowych w jednym pliku i uniknąć w ten sposób duplikatów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChromeLenovoGoogle Playtesla s