Nokia

Tablet Nokii intryguje także ceną – N1 może kosztować poniżej tysiąca złotych

Konrad Kozłowski
Tablet Nokii intryguje także ceną – N1 może kosztować poniżej tysiąca złotych
27

Po premierze nowego urządzenia od Nokii użytkownicy, ogólnie mówiąc, podzielili się na dwa obozy. Pierwszy z nich jest zadowolony z tego, w jakim kierunku podążają Finowie i ich nowy produkt jest najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy. Brak pomysłu na wygląd urządzenia i wtórność jaką ma być t...

Po premierze nowego urządzenia od Nokii użytkownicy, ogólnie mówiąc, podzielili się na dwa obozy. Pierwszy z nich jest zadowolony z tego, w jakim kierunku podążają Finowie i ich nowy produkt jest najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy. Brak pomysłu na wygląd urządzenia i wtórność jaką ma być tablet z Androidem to natomiast argumenty przeciwników "nowej Nokii". Kto będzie miał rację?

Rynek już niedługo może pomóc zweryfikować wszystkie opinie. Zaprezentowany pod koniec listopada tablet już niedługo ma trafić do sprzedaży. Niestety jak na razie nie wiemy nic na temat pojawienia się N1 na półkach sklepowych nad Wisłą, ale debiut tabletu w Chinach może nam wskazać jego przybliżoną cenę w naszym kraju. Serwis ithome donosi, że cena tabletu Nokii wyniesie 260 dolarów. Po szybkich kalkulacjach wychodzi nam niewiele poniżej 950 złotych i w mojej ocenie szanse na wejście N1 do Polski z ceną nawet minimalnie poniżej 1000 złotych (np. 999) są całkiem spore.

Oferta ta staje się naprawdę atrakcyjna, gdy przypomnimy sobie specyfikację Nokia N1. Ekran o przekątnej 7,9 cala dysponuje rozdzielczością 2048 na 1536 pikseli, czego efektem jest współczynnik PPI (pikseli na cal) na poziomie 324. Wewnątrz znalazł się czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 o taktowaniu 2,2 GHz i 2 gigabajty pamięci RAM. Naturalnie tablet oferuje łączność za pomocą Wi-Fi i Bluetooth, a zdjęcia i filmy wykonywać będziemy przy pomocy dwóch kamer - przedniej 2 megapiksele i tylnej 5 megapikseli. Wbudowane 32 gigabajty pamięci będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD. "iPadowa" obudowa nie przeszkodziła Nokii w wyposażeniu tabletu w dwa głośniki stereo, co jest bardzo dobrą wiadomością. Cieszy także obecność Androida w wersji 5.0 Lollipop, do którego Nokia dodała własny Z Launcher.

Czy i kiedy tablet Nokia N1 trafi do naszego kraju? Wydaje mi się, że musi to nastąpić w pierwszym kwartale tego roku. Im większe opóźnienie, tym mniejsze szanse na zdobycie zaufania użytkowników. Gdybyście zastanawiali się czy pod logiem Nokii prezentowane są inne nowe produkty, to odpowiedź brzmi tak: całkiem niedawno zaprezentowany został nowy model Nokia 215 - jest to oczywiście featurephone, opcjonalnie obsługujący dwie karty SIM i oferujący solidny czas pracy na baterii. Zakupić go będzie można za 149 złotych już w lutym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu