Wearables

Ta jeansowa kurtka ma Bluetooth i 15 czujników. W sklepach jeszcze w tym roku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ta jeansowa kurtka ma Bluetooth i 15 czujników. W sklepach jeszcze w tym roku [prasówka]
5

Były już inteligentne zegarki, opaski, buty, czapki, okulary itd. Przyszła pora na inteligentną kurtkę. Google i Levi's chcą wprowadzić produkt jeszcze w tym roku na rynek.

Inteligentna kurtka od Google i Levi's

Pierwsze doniesienia o kurtce pojawiły się już jakiś czas temu. Wyposażono ją w moduł Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji oraz 15 czujników, które mają służyć do wchodzenia w interakcję z użytkownikiem. Jakiego typu czynności wykonamy w ten sposób? Możemy sterować odtwarzaczem, wywoływać nawigację, odbierać i odrzucać połączenia, a także wykonywać wszelkie inne czynności, które uprzednio skonfigurujemy (do poszczególnych gestów możemy przypisać różne akcje).

Kurtka wizualnie prezentuje się dość zwyczajnie i nie odbiega od stylistyki Levi's. Możemy ją prać po uprzednim odłączeniu modułu elektronicznego. Do sprzedaży produkt trafi jeszcze w tym roku i będzie wyceniany na 350 dolarów.

Galaxy S8 nie sprzeda się tak dobrze?

Analitycy KGI wróżą niższą sprzedaż Samsunga Galaxy S8. Smartfon w 2017 roku ma się rozejść w liczbie 40-45  mln egzemplarzy. Wynika to z miesięcznego opóźnienia premiery. Mało tego, w drugiej połowie roku zadebiutuje zapewne kolejny Galaxy Note, co również obniży sprzedaż SGS8. Poprzednik miał po prostu lepsze warunki, bo po nieudanym debiucie Note'a 7 był dłużej promowany i sprzedawany (jako flagowiec). KGI spekuluje też, że niekorzystnie wpłynąć na to może nowy iPhone, który ma mieć OLED-owy ekran.

Windows 10 pozwoli przetestować aplikacje przed instalacją

Idą ciekawe zmiany w systemie dystrybucji aplikacji na Windows 10. Microsoft umożliwi nam sprawdzenie aplikacji bez uprzedniej instalacji. Całość będzie działała w chmurze - analogicznie do prezentowanych jakiś czas temu przez Google Instant Apps. W przypadku Windowsa funkcja ta będzie nosiła nazwę Playable Apps i pozwoli nam na maksymalnie 3 minuty testów programu. Póki co rozwiązanie to znajduje się na etapie testów, ale wkrótce trafi do wszystkich użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewearables