Telekomy

T-Mobile dorzuca teraz do mobilnego internetu domowego PS4 i router za 1 zł

Grzegorz Ułan
T-Mobile dorzuca teraz do mobilnego internetu domowego PS4 i router za 1 zł
23

T-Mobile wysypuje się z ciekawych zestawów, wczoraj opisywałem Wam nowy zestaw w ofercie MIX, gdzie do zgarnięcia jest Motorola Moto E4 Plus wraz z deskorolką Electronic Beats za 1 zł. Dziś T-Mobile zapowiada udostępnienie kolejnej promocji z routerem Huawei B529 w zestawie z konsolą Sony PlayStation 4 za 1 zł na start w ofercie mobilnego internetu domowego.

Mobilny internet domowy od T-Mobile to pierwsza oferta internetu mobilnego do domu, gdzie nie nie ma limitu ściąganych danych, a jedynie limit prędkości pobieranych danych. Aktualna promocja z PS4 pokazuje, że T-Mobile na poważnie chce wypróbować swoją sieć ze wzmożonym ruchem, który będą generować te konsole.

Szacuje się, że w Polsce jest 13 mln (wg niektórych danych nawet 16 mln) graczy: od tych największych zapaleńców, po tak zwanych casual gamers. Wg. najnowszego raportu Kantar Millward Brown i Urban Communications*, co trzeci Polak ma styczność z grami online: sam w nie gra, lub obserwuje jak robią to inni. Ta forma rozrywki jest chętnie wybierana przez Polaków, także dlatego, że w ofercie producentów gier coraz częściej pojawiają się produkcje wykorzystujące tryb typu multiplayer, pozwalające grać z innymi użytkownikami nie tylko lokalnie na kilka padów, ale - poprzez sieć – z przyjaciółmi z całego świata. Rozwojowi wspólnego grania sprzyjają takie rozwiązania jakngry z kategorii PlayLink na PS4, które umożliwiają rozrywkę większej liczbie graczy, bowiem kontrolerami stają się… smartfony.

Czy to się opłaca? Jak łatwo policzyć - tak, wychodzi nawet taniej niż w sklepie, przy założeniu, że interesuje nas większa prędkość internetu, a podejrzewam, że w przypadku grania online jak najbardziej będzie potrzebna ta wyższa.

Jeśli wybierzemy opcję z ograniczeniem prędkości internetu do 60 Mb/s za zestaw routera Huawei B529 i konsolę Sony PlayStation 4 zapłacimy 1 zł na start, to mamy już zaoszczędzone 198 zł. Abonament za usługę z takim zestawem będzie wynosił odpowiednio 99 zł i 109 zł. Biorąc szybszy internet za 109 zł, odejmiemy od tej kwoty 59 zł i zostaje nam miesięcznie do zapłaty za zestaw routera i PS4 50 zł przez 24 miesiące, co daje łącznie 1200 zł. Sama konsola kosztuje obecnie w sklepach w okolicach 1100 zł, no i trzeba pamiętać, że do zestawu dołączone zostaną jeszcze w prezencie 3 gry: To Jesteś Ty!, Wiedza To Potęga i Ukryty Plan z kategorii PlayLink na PS4.

Oferta dostępna będzie od 20 kwietnia we wszystkich kanałach sprzedaży T-Mobile.

Źródło: T-Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu