Telekomy

Superzestaw w MIX od T-Mobile. Którzy z operatorów mają w swojej ofercie jeszcze MIX-y?

Grzegorz Ułan
Superzestaw w MIX od T-Mobile. Którzy z operatorów mają w swojej ofercie jeszcze MIX-y?
8

Oferty MIX, to takie połączenie oferty na kartę z abonamentem, a właściwie taki twór po środku. Z jednej strony wiążemy się z operatorem umową, ale z drugiej strony nie jest to umowa czasowa, a na określoną liczbę doładowań. Dziś T-Mobile ogłosił nowy zestaw do zgarnięcia w ofercie MIX. W zestawie znajdziemy Motorola Moto E4 Plus wraz z deskorolką Electronic Beats za złotówkę.

Przy okazji tej oferty postanowiłem sprawdzić, jak u innych operatorów wyglądają dziś te oferty MIX. Okazało się, że trwają przy nich już tylko T-Mobile, Play i Plus, a Orange odpuścił ten segment, na ich stronie znalazłem jedynie archiwalne oferty MIX sprzed kilku lat. Zrezygnowali z nich, pozostawiając tylko ofertę na abonament i ofertę na kartę.

Oferta MIX w T-Mobile

Skoro bohaterem dzisiejszego zestawienia jest T-Mobile, zerknijmy najpierw do ich oferty. W ofercie MIX mają trzy plany, podzielone na dwie porcie doładowań, po 12 każda. Pierwsza taryfa MIX 30 to 12 pierwszych doładowań na kwotę 30 zł, kolejne 12 na kwotę 60 zł. Do tego dostajemy nielimitowane rozmowy po sieci, SMS-y/MMS-y oraz 200 minut w miesiącu do innych sieci i 2 GB transferu danych. MIX40 to 40 zł za pierwszy pakiet doładowań i 80 zł za drugi, mamy tu za to więcej minut do innych sieci - 400 i 4 GB transferu danych. MIX50 to 50 zł za pierwsze 12 doładowań i 100 zł za drugie 12 i w pakiecie dostajemy 500 minut i 6 GB transferu.

Przyznam, że dość archaicznie to wygląda, zwłaszcza te minuty do innych sieci, ale pamiętajmy, że do tego zwykle dodają atrakcyjne ceny urządzeń czy zestawów jak ten z Motorolą i deskorolką. W T-Mobile można jeszcze skorzystać z 3 miesięcy za darmo na Tidala i Showmaxa.

Oferta MIX w Play

W Play znajdziemy podobną kwotowo ofertę, czyli 3 plany, w każdym planie mamy takie same pakiety doładowań, jak w T-Mobile. Tu również ma zastosowanie pakiet minut do innych sieci, w najtańszej opcji 200 minut, w środkowej 300 minut, a w najdroższej 400 minut, oraz nielimitowane rozmowy po sieci i wiadomości SMS/MMS, a transfer danych od 2 GB, później 4 GB, w najdroższej opcji 6 GB.

Z dodatkowych opcji można jeszcze wymienić dodatkowy transfer danych z limitem 10 GB, później obniżona prędkość do 1 Mb/s za darmo na miesiąc w najtańszej opcji, 3 miesiące w taryfie M i pół roku w najdroższej. Wszyscy klienci do 16 maja mogą aktywować za darmo Tidala i na 3 miesiące Showmaxa.

Można więc powiedzieć, że bardzo podobna i tożsama oferta z tą od T-Mobile, ale zerknijmy jeszcze na MIX-a w Plusie.

Oferta MIX w Plus

Tutaj mamy podobny zestaw cenowy dostępnych taryf jak w Play i w T-Mobile. Plus w odróżnieniu od pozostałych operatorów ma jednak w najdroższej taryfie pełen no limit na rozmowy do wszystkich sieci i na wiadomości SMS/MMS. W najtańszej taryfie jest to już tylko 200 minut do innych sieci, a w środkowej 400 minut. Transfer danych podobnie, 2, 4 i 6 GB.

Jak widać, oferty MIX są bardzo zbliżone u operatorów, którzy zdecydowali się ja nadal udostępniać, a cenowo wręcz identyczne. Wydaje mi się, że to coraz bardziej zapomniana usługa, którą będą powoli wygaszać, jak zrobił to Orange, choć takimi promocjami jak obecna w T-Mobile, próbują jeszcze ją utrzymać na powierzchni.

Wspomniany Superzestaw w MIX od T-Mobile składający się z Motorola Moto E4 Plus wraz z deskorolką Electronic Beats za złotówkę, dostępny będzie w sprzedaży od jutra.

Źródło: T-Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu