Telekomy

T-Mobile podaje swój cennik za roaming po 15 czerwca 2017

Grzegorz Ułan
T-Mobile podaje swój cennik za roaming po 15 czerwca 2017
46

Aktualny cennik roamingu w UE T-Mobile znajdziecie pod tym linkiem. Po publikacji nowych stawek roamingowych przez Play, zaskoczenia już nie będzie - dla klientów polskich operatorów, w większości taryf będziemy ponosili opłaty za połączenia wychodzące, SMS-y/MMS-y i transmisje danych w UE (dla starszych taryf, po wykorzystaniu przyznanych pakietów w darmowych pulach - szczegóły na końcu, w aktualizacji wpisu).

T-Mobile podesłał nam właśnie swój cennik, dosyć ogólnikowy, ale każdy z klientów w wybranych taryfach, będzie mógł sprawdzić swoje stawki na stronie t-mobile.pl, kontaktując się z biurem obsługi klienta lub w salonach T-Mobile. Dodatkowo osoby logujące się do sieci w strefie roamingowej 1A, będą otrzymywały SMS-a powitalnego z cenami za usługi. Cennik dostępny będzie również w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile.

Od 15 czerwca br. w Unii Europejskiej wszyscy będziemy korzystali z usług telekomunikacyjnych na nowych zasadach. Będzie dużo taniej, co jednak nie oznacza, że usługi telekomunikacyjne poza granicami kraju będą bezpłatne. Co do zasady, wyjeżdżając na wakacje lub w podróż służbową, za połączenie telefoniczne czy SMSa zapłacimy stawkę bazującą na cenniku, ale nie wyższą niż cena jednostkowa za odpowiednią usługę krajową (np. połączenia głosowego wychodzącego „poza sieć”, SMSa wychodzącego, transmisję danych), wynikająca z cennika podstawowego taryfy krajowej, z której korzystamy.

Od 15 czerwca br. w T-Mobile Polska za korzystanie z usług roamingowych w strefie roamingowej 1A w znakomitej większości taryf nie zapłacimy jednak więcej niż:

  • 29 groszy brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego
  • 9 groszy brutto za wysłanego SMSa, MMSa lub MB transmisji danych

Jeśli w cenniku do swojej taryfy nie macie wyszczególnionej stawki jednostkowej za daną usługę lub wynosi ona zero, T-Mobile zastosuje pakiety minut w ramach Polityki uczciwego korzystania z roamingu w strefie 1A. Dla połączeń przychodzących na przykład, będzie to 1500 minut w ciągu roku - dla ofert abonamentowych i 500 minut w ofertach na kartę.

Po wykorzystaniu bezpłatnej puli, będą obowiązywały następujące stawki:

Podejrzewam, że korzystniej będzie to jeszcze wyglądało w Międzynarodowej strefie T-Mobile, ale szczegóły poznamy dopiero jutro. Podobnie jak w przypadku pozostałych telekomów. Muszą miesiąc przed wprowadzeniem zmian poinformować o nich swoich klientów.

W moim poprzednim wpisie Roaming bez dodatkowych opłat nie dla Polaków, możecie sprawdzić nowy cennik za roaming w Play. A tutaj - Nowy cennik roamingu w Orange i Nju mobile i cennik roamingu w Plusie.

Aktualizacja 14.05.07 15:30

Na stronach T-Mobile pojawił się już nowy cennik roamingu, obowiązujący od 15 czerwca 2017.

Okazuje się, że nie wygląda to źle, jeśli chodzi o starsze taryfy. W taryfach Jump L, Jump M, Jump S, Jump XL special, Jump XS możemy liczyć na pulę 500 minut na rozmowy wychodzące i 1500 minut na przychodzące.

W przypadku wiadomości SMS pierwsze 500 wiadomości jest za darmo, MMS-y będą płatne 9 groszy.

Za transmisje danych zapłacicie w tych taryfach po przekroczeniu 1 GB, 4 grosze za 1 MB.

Jeśli chodzi o najnowsze, dostępne w ofercie aktualne taryfy "T", darmowe będą tylko pierwsze 1500 minut przychodzących rozmów.

Rozmowy wychodzące będą płatne 29 groszy za minutę oraz SMS-y, MMS-y i 1 MB transferu danych będą płatne - 9 groszy.

W ofertach na kartę, bezpłatne będą pierwsze 500 minut rozmów przychodzących.

Oferty Mix podobnie, z tym, że darmowe będą pierwsze 1500 minut, podobnie jak w abonamentach i taryfach "T".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

cennikt-mobileroaminghotmobile