Polska

T-Mobile rozpoczyna silną ofensywę 5G. Postawi aż 120 stacji tygodniowo

Krzysztof Rojek
5

T-Mobile przyspiesza - co tydzień chce stawiać aż 120 nowych masztów 5G.

Wyścig odnośnie tego, kto zaoferuje najlepsze 5G w naszym kraju trwa. Mierzy się w nim 4 głównych rywali - Orange, Plus, Play i T-Mobile. Ta ostatnia może pochwalić się sporym zasięgiem i dobrym pokryciem większych Polskich miast. Firma stwierdziła jednak, że zyska najwięcej konsumentów rozszerzając możliwość dostępu do 5G na cały kraj. W tym celu operator podjął bardzo ambitne przedsięwzięcie.

T-Mobile w wakacje będzie stawiać 120 masztów 5G tygodniowo

Jako pierwszy informację o przedsięwzięciu podał na swoim profilu na LinkedIn prezes T-Mobile Polska, Andreas Maierhofer. Zapewnił on, że priorytetem firmy jest dostarczenie wszystkim konsumentom możliwości szybkiej wymiany informacji, kontaktu z najbliższymi, lepszego rozwoju biznesu czy też zadbania o swoje zdrowie, dlatego też T-Mobile Polska przez najbliższy czas znacznie przyspieszy rozwój swojej sieci, stawiając 120 nowych masztów 5G co tydzień. Ma to znacznie zwiększyć pokrycie siecią.

Nie wiadomo, jakie lokacje są na liście operatora - naturalnym celem wydaje się np. Lublin, Białystok czy Zielona Góra, które do tej pory nie są jeszcze w zasięgu 5G od T-Mobile. Nie wiadomo też, jak długo będzie trwała tak intensywna akcja. Myślę jednak, że klienci T-Mobile z pewnością docenią ten ruch, co może się przełożyć na większą konkurencyjność samego operatora na rynku.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu