Polska

InPost już 15 lipca pozwoli w łatwiejszy sposób przedłużyć pobyt przesyłki w Paczkomacie

Kamil Świtalski
InPost już 15 lipca pozwoli w łatwiejszy sposób przedłużyć pobyt przesyłki w Paczkomacie
8

InPost zmienia zasady przedłużania pobytu przesyłek w Paczkomacie. Już od 15 lipca wszelkich formalności dopełnimy z poziomu mobilnej aplikacji.

48 godzin w Paczkomacie na odbiór przesyłki powinno wystarczyć każdemu. Powinno, ale zdarzają się wypadki losowe, na które nikt nie ma wpływu i nagle okazuje się, że ani my, ani nikt z naszych bliskich, nie może odebrać czekającej w automacie paczki. Ta wówczas wraca do nadawcy, a my musimy kolejny raz opłacić koszta wysyłki — sporo przy tym zamieszania i dodatkowych formalności. Inną opcją jest przedłużenie ważności paczki — dodatkowo płatne, mniej kłopotliwe, ale dotychczas... no cóż niezbyt wygodne, a także dość drogie. Ale InPost oficjalnie zapowiedział zmiany w tym temacie — i już od połowy lipca cały proces będzie nie tylko łatwiejszy, ale także zapłacimy za dobę, a nie dwie.

Pobyt przesyłki w Paczkomacie przedłużyć można będzie z aplikacji mobilnej

InPost zapowiedział zmiany w regulaminie swoich Paczkomatów. Od 15 lipca wprowadzone zostaną zmiany, które pozwolą przedłużyć czas pobytu paczki w Paczkomacie przez nową opcję w aplikacji mobilnej — tej samej, za pośrednictwem której można łatwo nadawać i odbierać przesyłki.

Funkcjonalność pozwala na wydłużenie pobytu paczki w Paczkomacie o 24 h za opłatą 6,50 zł netto (7,99 zł brutto), niezależnie od wielkości przesyłki. Płatności dokonuje się wyłącznie za pośrednictwem aplikacji. Płatności za tę usługę dokonuje odbiorca przesyłki.

Tym samym firma informuje, że dotychczasowy sposób przedłużania czasu pobytu paczki w Paczkomacie za pomocą SMS Premium (znacznie droższego, bo kosztującego 11,07 zł brutto, ale wydłużającego o 48h) zostanie dezaktywowany.

Nie oszukujmy się — nie jest to opcja z której wszyscy miłośnicy Paczkomatów korzystają na co dzień. Mimo wszystko zdarzają się różne sytuacje, czasem przedłuży się weekend, paczka przyjdzie dzień wcześniej/później niż się spodziewamy, wyjazdy pokrzyżują nam plany i zaczynają się schody. Opcja łatwego — i stosunkowo taniego — przedłużenia jej pobytu w automacie to rzecz która okazjonalnie może przydać się każdemu. Opcja z SMS premium nie była specjalnie praktyczna. Teraz wszystko będzie dostępne z poziomu aplikacji — kilka stuknięć w ekran i gotowe!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu