Konsole

Szybszy, ładniejszy i lepszy pod każdym względem. Dashboard Xbox One w nowym wcieleniu

Artur Janczak
Szybszy, ładniejszy i lepszy pod każdym względem. Dashboard Xbox One w nowym wcieleniu
15

Każdy posiadacz konsoli Xbox musi się liczyć z aktualizacjami swojej konsoli. Jedne mniejsze, drugie większe, a inne nie zmieniają praktycznie nic. Niby nic szczególnego, ale raz na jakiś czas firma Microsoft dochodzi do wniosku, że pewne rzeczy warto by odświeżyć. Mowa oczywiście o dashboardzie, który obecnie nie jest ani za szybki, ani za ładny. Jak donoszą uczestnicy programu Insider, niedługo ma to ulec zmianie.

Xbox One i nowy dashboard

Ogólna struktura nie uległa jakimś wielkim zmianom. Nadal będziemy poruszać się po kafelkach, ale w wersji alfa wygląda to o wiele schludniej. Konkretne elementy nie są już tak mocno rozstawione po bokach, a całość skupia się na tym, co jest w środku. Aspekt wizualny to oczywiście tylko jedna strona medalu. W jego przypadku zdania zawsze będą podzielone, ale co do jednego wszyscy są zgodni. Dashboard obecnie działa naprawdę wolno i daleko mu do tego, co oferuje konkurencja.

Doskonale rozumiem, że Xbox One oferuje dużo różnych opcji, ale system, po którym gracz się porusza, powinien reagować praktycznie natychmiast. W końcu menu główne musi działać sprawnie, bo korzystamy z niego przy każdym uruchomieniu sprzętu, poprzez nakładkę czy grzebiąc w opcjach. Na szczęście, Microsoft wydaje się to w końcu rozumieć i szykuje dla nas stosowną aktualizację. Tak przynajmniej można wywnioskować z tego, co uczestnicy programu Insider opublikowali na serwisie reddit.

https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/das7ub/the_new_dashboard_is_so_fast/?utm_source=share&utm_medium=web2x

Kiedy premiera?

Zmiany wizualne nie są duże, ale optymalizacja została znacznie poprawiona, co dobrze widać na powyższym materiale. Niestety, na ten moment nie wiadomo, kiedy ten dashboard zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom. Aktualnie patrzycie na wersję alfa dla Insiderów, ale Microsoft jest znany z tego, że takie rzeczy w miarę szybko dodaje do aktualizacji konsoli. Nie ukrywam, że sam chciałbym już przetestować omawiany element. Mam już dość tego, jak obecnie prezentuje się ten system, a prędkość działania chyba nikogo nie zadowala.

Niektórzy piszą, że wiele czynników wpływa na to, jak funkcjonuje dashboard. W moim przypadku nie odczułem żadnej różnicy od zakupu Xbox One X. Od początku wszystko było takie ślamazarne. Nie mam podpiętych dodatkowych dysków, internet dostarczam przez kabel, a 1Gb/s chyba powinien wystarczyć. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na wspomniane zmiany i liczyć, że w przyszłości sam dashboard będzie sprawny i szybki. Tego sobie i Wam życzę.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu