Gry

Tej jesieni PlayStation 4 nie bombarduje hitami, ale na nudę trudno narzekać

Kamil Świtalski
Tej jesieni PlayStation 4 nie bombarduje hitami, ale na nudę trudno narzekać
0

Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej poczyna sobie w naszych domach. Konsola Zestaw VR dla konsoli Sony PlayStation 4 udowodnił, że ta technologia w domowym zaciszu ma sens — i wcale nie musi kosztować fortuny. Wielu graczy narzeka, że zbrojąc się na nadchodzącą generację konsol — tej jesieni japoński gigant nie przygotował zbyt wiele tytułów na wyłączność dla PlayStation 4. Może i trudno narzekać na specjalną obfitość, ale mówienie, że firma kompletnie zapomniała o swoich użytkownikach jest sporym nadużyciem!

Premiery na PlayStation 4 - jesień 2019

Premiera No Man's Sky nie należała do idealnych, ale rozwijany przez lata produkt rośnie w siłę. No Man's Sky Beyond jest tego doskonałym przykładem:

Najnowsza aktualizacja od Hello Games dodaje wiele pożądanych funkcji do gry No Man's Sky, w tym pełną, kompleksową obsługę PlayStation VR. No Man's Sky Beyond wprowadza nowy wymiar do niemal nieskończonego wszechświata science fiction dzięki PS VR. Wejdź do kokpitu międzygwiezdnego statku kosmicznego i kontroluj jego ruch, po prostu trzymając joystick. Następnie, z wysokości, spójrz na niezbadany obcy teren pod tobą i wybierz miejsce do lądowania. Gdy znajdziesz się na ziemi, sięgnij do plecaka, aby odzyskać swoje narzędzie wielofunkcyjne i przełączać się między jego wieloma funkcjami, po prostu sięgając i dotykając go, a następnie zmieniając krajobraz z idealną, swobodną precyzją.

Jeżeli myślicie, że czasy wielkości marki Angry Birds już dawno za nami to... macie rację. Ale skoro do kin wchodzi film oparty na kultowej marce gier, to i towarzyszącej mu gry zabraknąć nie mogło (jejku, jakie to zagmatwane). Tym razem Wściekłe Ptaki trafiają do wirtualnej rzeczywistości w The Angry Birds Movie 2 VR: Under Pressure.

Każdy z graczy może się wcielić w role kapitana załogi, wystarczy założyć gogle PlayStation VR i stanąć za sterem szukającego skarbów okrętu podwodnego. Każdy będzie miał możliwość strzelania wszystkim w zasięgu wzroku – nawet załogą. Głównym zadaniem jest zwiedzanie podwodnego świata i odnalezienie skarbu.

Jeżeli zaś czekacie na tytuł VR który będzie miał swój początek i koniec, a przy okazji będzie nieco poważniejszym tytułem — warto przyjrzeć się bliżej Blood and Truth. Tytuł nie jest nowy, ale tej jesieni doczekał się aktualizacji i... nowego DLC!

Blood & Truth pozwala wcielić się w postać Ryana Marksa, byłego żołnierza elitarnych sił specjalnych, który wraca do Londynu aby uratować swoją rodzinę przed wrogim gangsterem. Strzelanka pełna widowiskowych akcji i dynamicznych przejść czerpie inspiracje z gry The London Heist. Tytuł oprócz spektakularnych strzelanin i wybuchowych akcji, dostarcza również sporą dawkę gimnastyki. Od 17 września dostępne jest również najnowsze dlc, w którym pojawiło się 5 nowych wyzwań i kompatybilność z PlayStation VR Aim. Do nowości należy również zaliczyć długo wyczekiwany tryb Hard.

MediEvil to klasyk. Tytuł w który zagrywali się niemal wszyscy posiadacze pierwszego PlayStation. Po latach niebytu seria powraca w nowym wcieleniu — premiera już 25 października!

Wszyscy gracze pamiętający ten tytuł, będą mogli ponownie przeżyć oryginalną przygodę na PlayStation®4. Ulubiona gra fanów została całkowicie odświeżona, klasyczną rozgrywkę połączono z zapierającą dech w piersiach grafiką w jakości 4K. Każdy z graczy będzie mógł dosłownie wejść w kości sir Daniela Fortesque, trochę niezdarnego (i od dawna nieżyjącego) rycerza, który został przypadkowo wskrzeszony przez swego wroga, złego czarnoksiężnika Zaroka. Otrzymawszy drugą szansę pokonania największego wroga, Dan ponownie wyruszy w drogę aby uratować królestwo Gallowmere.

Wisienką na torcie jest zaś nowa gra legendarnego projektanta — Hideo Kojimy. Przyznam szczerze, że jako fan jego pierwszych produkcji (ze Snatcherem i Policenauts na czele) patrzę na jego najnowsze dziecko dość zaniepokojony. Nie wiem czy tym razem Kojima nie przegiął, ale... no właśnie, nie wiem, bo tak na dobrą sprawę kolejne materiały prezentujące Death Stranding, jego najnowszą grę, niewiele na jej temat mówią. Wiemy tylko, że produkcja przeniesie nas do świata, który uległ całkowitej przemianie po Wdarciu Śmierci. Naszym zadaniem zaś będzie scalenie go kawałek po kawałku. Do roboty będziemy mogli zabrać się już 8. listopada!

Jeżeli powyższe propozycje to dla Was jeszcze za mało, to spokojnie — pamiętajcie o grach multiplatformowych i... tytułach takich jak Ready Set Heroes czy Concrete Genie, które pojawią się na PlayStation 4, kolejno, pierwszego i dziewiątego października!

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu