Felietony

Szybkie podsumowanie dnia wczorajszego : 2 tysiące protestujących stron, 60% zasięgu!

Grzegorz Marczak
Szybkie podsumowanie dnia wczorajszego : 2 tysiące protestujących stron, 60% zasięgu!
31

Wczoraj zakończył się jako to nazwaliśmy kulturalny protest przeciwko ACTA. Polegał on w pierwszej fazie na przykryciu swojego serwisu czarnym toplayerem, który widoczny był tylko raz per wizytę oraz między godziną 19 a 20 na całkowitym wyłączeniu serwisów i przekierowaniu ich na stroną informacyjn...

Wczoraj zakończył się jako to nazwaliśmy kulturalny protest przeciwko ACTA. Polegał on w pierwszej fazie na przykryciu swojego serwisu czarnym toplayerem, który widoczny był tylko raz per wizytę oraz między godziną 19 a 20 na całkowitym wyłączeniu serwisów i przekierowaniu ich na stroną informacyjną protestu.

Jeśli chodzi o efekty wczorajszej akcji to były on bardzo pozytywnie zaskakujące. Przede wszystkim do protestu przystąpiło ponad 2 tysiące stron. Nie wszyscy protestowali w ten sam sposób, większość z serwisów wykorzystała jednak przygotowaną wcześniej przez zespół wykopu "zasłonę".

Do naszego internetowego protestu dołączyły serwisy internetowe, które łącznie miesięcznie oglądane są przez ponad 60% internautów, a wliczając w to Allegro wynik ten skacze do 80%! I wszystko to po akcji, która była zainicjowana zaledwie dzień wcześniej ok godziny 15:00.

CBS NEWS

Several popular websites replaced their normal content with a statement about ACTA, including several that are popular with young people and carry a mix of celebrity news, jokes, funny photographs and other entertaining material.

One site, www.wykop.pl, said that "under the banner of fighting piracy and concerns about intellectual property, ACTA will limit the rights of each of us."

Jeśli jesteście ciekawi jak bardzo oblężona była strona informacyjna między godziną 19 a 20 dnia wczorajszego w momencie kiedy ruch na nią był przesyłany z większości protestujących stron to na tę chwilę mogę na razie powiedzieć, że w szczytowym momencie było na niej 70 tysięcy internautów online. Dokładniejsze statystyki zestawienie natomiast będą publikowane jeszcze dzisiaj.

Pytanie czy efekt akcji został osiągnięty? Na tę chwilę trudno powiedzieć, choć są już jakieś pozytywne informacje dochodzące z sejmowej komisji do spraw ACTA. No i warto pamiętać, że na podpisaniu umowy cała sprawa się nie kończy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ACTA