Mobile

Szybciej i ładniej - solidna aktualizacja Instagram dla Androida

KK
Konrad Kozłowski
12

Co prawda w ostatnim miesiącu Instagram zajął dopiero 33 miejsce w rankingu najczęściej pobieranych w Polsce aplikacji na Androida, to globalny fenomen kwadratowych zdjęć i filmów jest niezaprzeczalny. W porównaniu do wersji aplikacji dla iOS-a, Instagram na Androida został nieco zaniedbany, lecz dz...

Co prawda w ostatnim miesiącu Instagram zajął dopiero 33 miejsce w rankingu najczęściej pobieranych w Polsce aplikacji na Androida, to globalny fenomen kwadratowych zdjęć i filmów jest niezaprzeczalny. W porównaniu do wersji aplikacji dla iOS-a, Instagram na Androida został nieco zaniedbany, lecz dzisiejsza aktualizacja powinna wszystkim poprawić humor.

Instagram nie wprowadza dzisiaj żadnej większej nowości w swojej aplikacji dla Androida. Jako ostatnia pojawiła się opcja Direct, umożliwiająca wysyłanie zdjęcia do określonej grupy odbiorców, za to tym razem postawiono na odświeżenie interfejsu, zwiększenie szybkości działania aplikacji oraz poprawienie jej działania na urządzeniach o przeróżnych rozmiarach ekranów.

Płasko, przejrzyście, czytelnie

Instagram zrobił to czego się można było spodziewać, czyli przeniósł znany użytkownikom iPhone'a wygląd aplikacji do wersji dla Androida. Dolny panel, na którym znajdziemy większość przycisków został kolokwialnie mówiąc spłaszczony, a klawisz odpowiedzialny za dodawanie nowego zdjęcia wyróżnia się teraz jeszcze bardziej.

Szybko jak diabli(?)

Według zapewnień Instagrama, aplikacja ma teraz dwukrotnie szybciej wczytywać nasz profil, zaś jej waga została zmniejszona o połowę, co ma przynieść lekkość w działaniu i szybsze jej pobieranie z Google Play. Po krótkich testach i przejrzeniu wielu zdjęć strumienia, sekcji Eksploruj oraz własnego profilu nie zauważyłem, by Instagram znacząco przyspieszył, więc być może zmiany te będą bardziej odczuwalne na słabszych urządzeniach.

Na wszystkich urządzeniach

Wraz z aktualizacją w aplikacji poprawione zostało jej działanie na urządzeniach z mniejszymi i większymi ekranami. Jest to dość istotna kwestia biorąc pod uwagę różnorodność rozmiarów smartfonów z Androidem dostępnych na rynku. Na ekranach o większej przekątnej przyciski mają znajdować się w łatwo dostępnych miejscach, a mniejsze wyświetlacze mają zostać lepiej zagospodarowane. Dla przykładu Samsung Galaxy Y (rozdzielczość 240 na 320 pikseli).

Aktualizacja powinna być już dostępna w Google Play, bez problemu zainstalowałem ją na moim telefonie, choć nadal pojawiają się jeszcze zgłoszenia o jej braku.

Jeżeli nie pojawiła się u Was, wstrzymajcie się jeszcze chwilę lub skorzystajcie z pliku *.apk, który znajdziecie tutaj, w kilku przypadkach występuje jednak błąd parsowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu