19

Szukasz pracy? Załóż konto na Google Plus

Google Plus Daily poinformował właśnie o integracji wyszukiwarki ofert pracy od Google z G+. Teraz, wpisując w niej poszukiwane stanowisko, zostaniemy przeniesieni do wyników wyszukiwania oraz poinformowani o możliwości włączenia naszego konta na Google Plus. Po akceptacji tej integracji po prawej stronie wyświetliło się moje konto z prośbą o podanie mojego stanowiska pracy, a pod […]

Search all jobs   Google Jobs
Google Plus Daily poinformował właśnie o integracji wyszukiwarki ofert pracy od Google z G+. Teraz, wpisując w niej poszukiwane stanowisko, zostaniemy przeniesieni do wyników wyszukiwania oraz poinformowani o możliwości włączenia naszego konta na Google Plus.

Po akceptacji tej integracji po prawej stronie wyświetliło się moje konto z prośbą o podanie mojego stanowiska pracy, a pod spodem profile osób, które piastują stanowiska, podobne do wyszukiwanego, w swoich firmach i posiadają konto na Google Plus.

Search all jobs   Google Jobs2

Tak na gorąco wydaje mi się to świetną opcją dla osób poszukujących pracy. Wystarczy założyć konto na Google Plus, podać dane, historię zatrudnienia, swoje umiejętności i doświadczenie, a firmy, które zapewne korzystają z tej wyszukiwarki z łatwością znajdą nasze konto na G+. To też ułatwiony kontakt dla użytkowników G+, którzy bezpośrednio na tej stronie, mogą aplikować o proponowane stanowiska wyświetlane w tej wyszukiwarce. Dodatkowo możemy uaktywnić powiadomienia na email o nowych interesujących nas ofertach pracy, pojawiających się w tej wyszukiwarce.

Developer Programs Engineer   London   Google Jobs

Po prawej stronie możemy wybrać też lokalizację prezentowanych ofert, nie znalazłem tam ofert z Polski, ale deweloperom, programistom i podobnym specjalistom granice nie przeszkadzają w znalezieniu interesujących propozycji pracy.

dd

A więc zapraszam do zakładania konta na Google Plus, wydaje mi się, że to nie ostatnie słowo Google w kwestii tej sieci społecznościowej i z czasem koniecznością będzie posiadanie tam konta, podobnie jak dziś na Facebooku.