Google

Sztuczna inteligencja tłumacza? Google Translate ma być bardziej skuteczny [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Sztuczna inteligencja tłumacza? Google Translate ma być bardziej skuteczny [prasówka]
4

Tłumacz Google to jedna z najpopularniejszych usług Google'a. Nie jest jednak doskonały. Twórcy chcą to zmienić implementując tutaj mechanizmy sztucznej inteligencji.

Google Translate z deep learning

Sztuczna inteligencja zagościła już w wielu usługach Google'a (Gmailu, Mapach, Zdjęciach...). Teraz dołączy do nich Tłumacz. Co prawda już wcześniej, w ograniczonym zakresie usługa wykorzystywała mechanizmy uczenia się (deep learning). Teraz jednak eksperymenty z tą technologią mają być zakrojone na o wiele większą skalę. Takie zmiany zapowiada Jeff Dean, szef zespołu Google Brain, który zapowiada zdecydowanie wyższą skuteczność usługi poprzez zaimplementowanie sieci neuronowych w bardziej efektywny sposób kumulujących i przetwarzających wprowadzane do usługi informacje. Tyle teorii - na realizację tych zapowiedzi zapewne jeszcze chwilę poczekamy.

PS4 znowu lepsze od XOne

Nie będzie chyba dla nikogo niespodzianką, że konsola Sony znowu jest na szczycie sprzedaży. Jak podaje NPD, w luty br. należał do PlayStation 4 kolejny raz z rzędu. Tym samym, w ciągu ostatnich 14 miesięcy Xbox One wyprzedził ją zaledwie dwukrotnie. Microsoft nie składa jednak broni. Ostatnie tygodnie to szereg dużych zapowiedzi związanych z ich platformą. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. premiery dużych gier, a także nowe funkcje w oprogramowaniu.

Galaxy S7 rozebrany

Tradycyjnie już iFixit rozbiera nowego Galaxy S7. Smartfon oczywiście otrzymał notę odzwierciedlającą to, jak łatwo da się go naprawić. Nie jest ona korzystna i wynosi zaledwie 3/10. To gorzej niż przed rokiem, gdy Galaxy S6 otrzymał ocenę 4/10. Galaxy S5 miał 5/10, a S4 - 8/10. Trudno się jednak dziwić, bo SGS7 jest bardzi zwartą i wodoszczelną konstrukcją. Nie brakuje zatem tutaj kleju oraz innych elementów uszczelniających. Testerzy zwrócili też uwagę na mocno zespolone ze sobą komponenty, co sprawia, że wyjęcie jednego z nich może się wiązać z uszkodzeniem innych.

Mistrzostwa w Street Fightera V

Już jutro, 12 marca o godzinie 14:00 w warszawskich Złotych Tarasach odbędą się Mistrzostwa Polski w grze Street Fighter V. Impreza jest podzielona na dwa etapy. Najpierw zobaczymy warszawskie eliminacje (które w poprzednich tygodniach miały miejsce również w innych miastach), a potem wielki finał, w którym udział wezmą najlepsi gracze ze wszystkich turniejów kwalifikacyjnych organizowanych w kraju. Na zwycięzców czekają nagrody:

  • Zestawy słuchawkowe, abonamenty PlayStation Plus oraz złoty Dualshock 4 firmy SONY
  • Oficjalne kontrolery firmy Mad Catz licencjonowane marką Street Fighter
  •  Nagrody pieniężne w wysokości 1500, 1000 i 500 zł

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu