VOD

Szogun był wielkim hitem, co dalej? Twórcy serialu o planach na przyszłość

Kamil Świtalski
Szogun był wielkim hitem, co dalej? Twórcy serialu o planach na przyszłość
2

Twórcy Szoguna jakiś czas temu powiedzieli wprost, że nie planują kontynuacji. Teraz jednak wspominają że rozmawiali o potencjalnych spin-offach i dają nadzieję na adaptację innej powieści Jamesa Clavella.

Wszystkie odcinki serialu Szogun już za nami. Serial okazał się ogromnym hitem na całym świecie i od samego początku padało pytanie o to, czy możemy spodziewać się drugiego sezonu serialu. Odpowiedź jednak była jednoznaczna: nie. Serial kończy się tam gdzie książka i tak ma być. Ekipa nie planuje eksploatować wykreowanego świata by prowadzić tam własne opowieści (co nie byłoby niczym niezwykłym, takie plany mają chociażby twórcy uwielbianego Tokyo Vice).

Brak drugiego sezonu Szoguna nie oznacza jednak, że twórczy duet nie zabierze nas do innej książki Jamesa Clavella.

Źródło: Disney

Polecamy: Najbardziej odjechany serial roku? Od kilku dni króluje na Netflix

Twórcy Szoguna zrobią także adaptację powieści Tai-Pan?

W rozmowie z redakcją Collider, Rachel Kondo i Justin Marks napomknęli coś o potencjalnej adaptacji innej powieści Clavella — a mianowicie "Tai-Pan". To historia która zabiera czytelników do XIX-wiecznego Hong-Kongu, a dokładniej — tamtejszego powstania.

Muszę powiedzieć, że naprawdę podoba nam się Tai-Pan. To świetna książka. Sięgnąłem po nią, by sprawdzić, czy uda mu się trafić piorunem dwa razy. I to jest jak: "O mój Boże, on jest tak świetnym pisarzem, że nawet to jest świetne z zupełnie innych powodów". Jasne, może kiedyś zrobimy Tai-Pana. W tym momencie to tylko pół-żart, ale kto wie? Nie dotarłem do końca. Ale myślę, że prawdę mówiąc, jeśli chodzi o Shōgun i te historie, to nie chodzi o to, że nie chcielibyśmy, tylko o to, że gdybyśmy to zrobili, musiałoby to być lepsze niż książka, a nie wiem, czy taka historia istnieje.

Nie da się ukryć, że Hong-Kong był i jest przepięknym miastem, które budzi wyobraźnię nie tylko fanów klimatów cyberpunkowych. To przede wszystkim miejsce z niezwykle bogatą i trudną historią i realiami, które aż się proszą o nieco więcej uwagi. Na ten moment, jak sami twórcy twierdzą, to tylko takie snucie potencjalnych planów, ale kto wie? Może za kilka lat na ekranach zobaczymy historię Dirka Struana.

Twórcy Szoguna o potencjalnych spin-offach

W tej samej rozmowie twórcy pół-żartem, pół-serio wspominają też o tym, że świat Szoguna jest im niezwykle bliski. Na tyle, że mówią wprost o tym, iż zdarzyło im się już odbywać rozmowy na temat potencjalnych prequeli, sequeli czy spin-offów. Tamtejsi barwni bohaterowie aż się proszą o nieco więcej uwagi — a zresztą samą historię konfliktu można by pokazać także z innej perspektywy. Japonia sprzed lat w zachodniej popkulturze nie cieszy się w ostatnich latach specjalną popularnością — niewielu twórców podejmuje ten temat. A jak pokazuje zainteresowanie Szogunem, publika wciąż kocha te klimaty!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu