Google

Synchronizacja kalendarza Google z Microsoft Outlook

Grzegorz Marczak
Synchronizacja kalendarza Google z Microsoft Outlook
8

Google "pochyliło się" nad biednymi użytkownikami Microsoft Outlook, którzy w mniej lub bardziej udany sposób starali się synchronizować kalendarz z pakietu MS z kalendarzem Google. Wypuszczone w środę narzędzie Google Calendar Sync, które nareszcie pozwala nam w łatwy i przyjazny sposób synchronizo...

Google "pochyliło się" nad biednymi użytkownikami Microsoft Outlook, którzy w mniej lub bardziej udany sposób starali się synchronizować kalendarz z pakietu MS z kalendarzem Google. Wypuszczone w środę narzędzie Google Calendar Sync, które nareszcie pozwala nam w łatwy i przyjazny sposób synchronizować nasze spotkania i wydarzenia pomiędzy MS Outlook a kalendarzem Google.Instalacja i obsługa dodatku synchronizującego oba kalendarze jest banalna tak samo zresztą jak i jego konfiguracja. Do wyboru mamy trzy ustawienia: wzajemna synchronizacja obu kalendarzy, wydarzenia z kalendarza Google synchronizowane są do Outlooka, wydarzenia z kalendarza Outlook synchronizowane są do Google.

Dodatkowo ustawiamy przedział czasowy na synchronizację obu kalendarzy. Nowy dodatek wyposaży nasz system w ładną ikonkę umieszczoną w system tray - klikając na nią będziemy mogli wymusić natychmiastową synchronizację naszych kalendarzy.

Dodatek na pewno przydatny dla wszystkich tych którzy korzystają z obu kalendarzy (tak jak ja) - i można zrobić go łatwym i przyjemnym w korzystaniu (chociaż nie wiem jak będzie zachowywać się ten programik w przypadku kiedy natrafi na jakiś konflikt w spotkaniach zapisanych w obu kalendarzach?)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleoutlookkalendarz