Świat

Rekomendacje na Youtube, a nie długo live video.

Grzegorz Marczak
Rekomendacje na Youtube, a nie długo live video.
2

Gdyby ktoś miał wątpliwość kto opanował serwisy typu internetowe video to warto przypomnieć, że jest to Youtube. Autorzy cały czas dość sumiennie i konsekwentnie rozwijają swój serwis. Najnowsza właśnie testowana zmiana dotyczy personalnej strony głównej (czyli tej po zalogowaniu). Zmiana którą...


Gdyby ktoś miał wątpliwość kto opanował serwisy typu internetowe video to warto przypomnieć, że jest to Youtube. Autorzy cały czas dość sumiennie i konsekwentnie rozwijają swój serwis.

Najnowsza właśnie testowana zmiana dotyczy personalnej strony głównej (czyli tej po zalogowaniu). Zmiana którą wprowadzono to przede wszystkim zastąpienie sekcji "editor picks" przez zestaw filmów rekomendowanych dla nas oraz dodanie filmów które właśnie oglądają nasi znajomi na youtube (tam też można mieć znajomych).W chwili obecnej aby korzystać z nowej personalizowanej strony głównej należy zapisać się do jej beta testów (odnośnik w menu po prawej stronie).

Jak działa system rekomendacji - w tej chwili bardzo miernie, youtube proponuje nam filmy chyba na tej samej zasadzie co wyświetlanie filmów powiązanych czy podobnych w sidebarze i pod klipek który właśnie obejrzeliśmy. Słabość tego rozwiązania polega na tym, że jeśli na przykład przed chwilą obejrzałem film o iphone, to teraz serwis proponuje mi kolejne filmy tego typu (łączenie z tym który przed chwilą obejrzałem).

Mam nadziej, że system rekomendacji na youtube będzie czymś więcej niż to jest w wersji testowej, chciałbym aby serwis podpowiedział mi ciekawe i nowe filmy na bazie historii tego co oglądałem.

Nowa główna strona z rekomendacjami zapewne już niedługo zostanie oddana do użytku, tymczasem Youtube zapowiedział, że jeszcze w tym roku w serwisie pojawi się live video czyli możliwość transmisji na żywo w youtube. Zapowiedzią tą zapewne youtube zmartwił nieco konkurencję, którą w wielu przypadkach oferuje taką funkcjonalność.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGooglevideorekomendacje