Google

Ankiety i formularze w Google Spreadsheet.

Grzegorz Marczak
Ankiety i formularze w Google Spreadsheet.
10

Google zaprezentowało nową bardzo ciekawą funkcjonalność swojego arkusza kalkulacyjnego. Mowa tutaj o możliwości tworzenia wszelkiego rodzaju formularzy, ankiet itp. Co tak naprawdę jest interesujące to fakt, że tak stworzoną ankietę możemy wysłać do znajomych którzy nie są użytkownikami gamil, odpo...

Google zaprezentowało nową bardzo ciekawą funkcjonalność swojego arkusza kalkulacyjnego. Mowa tutaj o możliwości tworzenia wszelkiego rodzaju formularzy, ankiet itp. Co tak naprawdę jest interesujące to fakt, że tak stworzoną ankietę możemy wysłać do znajomych którzy nie są użytkownikami gamil, odpowiedzieć na ankietę mogą oni bezpośrednio z maila lub przez specjalną stronę wygenerowaną na potrzeby naszego formularza.

Dlaczego formularze dołączone są do arkusza kalkulacyjnego? - to bardzo proste wszystkie dane jakie zaznaczą osoby, które prosiliśmy o wypełnienie formularza będą automatycznie zapisywane w arkuszu. W ten sposób zaraz po otrzymaniu odpowiedzi będziemy mogli je w bardzo łatwy sposób przeanalizować.

W celu stworzenia nowego formularza możemy stworzyć nowy arkusz kalkulacyjny a następnie w opcjach "share" wybrać "to fill out a form". Tworzenie formularza jest bardzo proste, do wyboru mamy wszystkie podstawowe opcje i możliwości serwisów do tworzenia ankiet i podobnych.


Oto jak wygląda email z formularzem w środku

Link do strony wygenerowanej na podstawie testowego formularza jest tutaj - zachęcam do obejrzenia (i wypełnienia testowej ankiety).

Ciekawy jestem do jakich zastosowań taka funkcjonalność będzie wykorzystana przez użytkowników - na pewno jest to proste narzędzie ale zarazem dające ciekaw możliwości przeprowadzenia szybkich ankiet czy też zebrania w szybki i łatwy sposób informacji od swoich znajomych czy przyjaciół.

Jeśli google rozwinie formularze do jakiejś bardziej zaawansowanej formy może stać się to również konkurencją dla wielu obecnych w tej chwili serwisów do tworzenia ankiet online (chociaż wątpię aby taki był cel tworzenia tego dodatku).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu