Technologie

Nawigacja samochodowa Sygic z technologią, którą pokochacie!

Kamil Świtalski
Nawigacja samochodowa Sygic z technologią, którą pokochacie!
84

Temat rozszerzonej rzeczywistości (AR — augmented reality) staje się coraz żywszy wraz z rozwojem technologii. Od teraz z takich rozwiązań można korzystać także w nawigacji firmy Sygic.

Rynek nawigacji samochodowych z każdym rokiem staje się coraz bogatszy. I choć wybór staje się coraz większy, to większość kierowców od lat ma już swoje ulubione programy z którymi się nie rozstają. Jedni obstają przy AutoMapie, inni wybierają NaviExpert, WazeSygic czy dość ubogich na tle wymienionych już konkurencji pomocników jak Mapy Google czy Mapy Apple. Ulubieńcy publiczności jednak mają to do siebie, że lubią się zmieniać — sam również przed kilkoma miesiącami przesiadłem się na konkurencyjny produkt i — co tu dużo mówić — nie żałuję swojej decyzji. Chociaż spoglądając na nowości które zaproponowali swoim użytkownikom twórcy Sygic czuję w kościach, że po wygaśnięciu subskrypcji mogę pokusić się o kolejny skok w bok. Bo czytelność mapy jest dla mnie kluczowym elementem. A nie da się ukryć, że wykorzystanie technologii rzeczywistości rozszerzonej, czyli w tym przypadku nanoszenie elementów interfejsu na obraz rejestrowany przez kamerę — sprawdza się w tej kwestii lepiej, niż jakiekolwiek inne rozwiązania, z których w swoich produktach korzysta konkurencja.

Rozszerzona rzeczywistość w nawigacji Sygnic

Od teraz w Sygnic mamy możliwość zamienić klasyczne mapy, na zupełnie nowy widok. Jak to działa? Kamera smartfona (bądź tabletu) w czasie rzeczywistym rejestruje drogę, którą podążamy — a na ekranie urządzenia widzimy ją z nałożonymi ścieżkami, którymi musimy podążać. Oprócz nich znalazły się też klasyczne elementy interfejsu takie jak wskazówki kiedy musimy skręcić, ograniczenie prędkości, czy ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. To niezwykle ciekawe -- a przede wszystkim też bezpiecznie -- rozwiązanie. Dzięki obserwowaniu trasy w czasie rzeczywistym możemy być pewni, że niczego nie pominiemy, bo nawet kiedy na kilka sekund oderwiemy wzrok od przedniej szyby samochodu ku smartfonowi, to wciąż obserwujemy faktyczną trasę.

Z wielką przyjemnością przekazujemy funkcję AR użytkownikom na całym świecie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla użytkowników Sygic GPS Navigation są najnowocześniejsze technologie, które ułatwiają życie. Ale funkcja AR to coś więcej niż tylko nowinka techniczna. Jadąc samochodem z najbliższymi, znajomymi albo samotnie, zawsze możesz mieć pewność, że funkcja AR zapewnia Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Na takie rozwiązania czekamy!

Smartfony i tablety od dekady już przełamują kolejne bariery -- jednak w kwestii nawigacji dawno nie uświadczyliśmy żadnej większej rewolucji. Owszem, każda kolejna odsłona znanych i lubianych programów działa sprawniej, coś tam doda, coś poprawi -- jednak od dawna nie widzieliśmy żadnej większej zmiany w kwestiach wskazywania drogi, czy też interfejsu. A tu proszę, Sygnic jako pierwszy wyrwał się przed szereg i zaproponował coś nowego. I może właściwie nie powinno to nikogo dziwić. Warto pamiętać, że to właśnie ich nawigacja była pierwszą która pojawiła się na iPhone — i drugą, która zadebiutowała na Androidzie.

Nawigacja z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości skrywa się pod funkcją Rear View Navigation i można ją odblokować z poziomu aplikacji za około 40 złotych. GPS Sygic dostępny jest na Androida oraz iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot