Technologie

Lubicie oszczędzać czas? Więc zapomnijcie o klasycznym praniu i sprawdźcie ten gadżet!

Kamil Świtalski
8

Coraz częściej zastanawiamy się jak ułatwić sobie życie. A co powiecie na prawdziwą rewolucję w świecie prania? Wiecie, szybkie "pranie" — bez konieczności długiego suszenia, a mimo wszystko pozwalające pozbyć się wszystkich niepożądanych zapachów? Nad takimi rozwiązaniami pracuje właśnie Panasonic — jak działa Nanoe X?

"Pranie" nowej generacji

Nie twierdzę, że pranie jest męczące. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy dostęp do nowoczesnych pralek -- i to coraz bardziej zaawansowanych -- naprawdę nie mamy prawa narzekać. Właściwie te urządzenia robią wszystko za nas: musimy wyłącznie kupić odpowiednie środki czystości, wstawić, wyjąć i ostatecznie wyprasować wszystkie ubrania. Stosunkowo prosta sprawa, szczególnie kiedy spojrzymy w przeszłość. Ale w dzisiejszym zabieganym świecie i to dla niektórych zbyt wiele. I tutaj z pomocą przychodzi najnowszy gadżet od firmy Pansonic: Nanoe X.

Nanoe X to wieszak, który zapewni "pranie" bez pralki

Prawdziwa technologia jutra i pranie nowej generacji. Nanoe X to inteligentny wieszak, który "wypierze" nasze ubrania, gdy je na nim powiesimy. Skąd wzięło się tutaj tyle cudzysłowów? Ano, oczywiście nie będzie to pranie w klasycznym tego słowa znaczeniu: nie zamoczy tkanin, nie wywabi plam i nie pozbędzie się brudu jako takiego. Gdzie zatem ta rewolucja? Wieszak idealnie da sobie radę z wywabieniem wszelkich zapachów, które są na tkaninach. Jeżeli zatem jedynym powodem wrzucania koszuli do pralki była dotychczas chęć pozbycia się perfum, albo nieprzyjemnego zapachu dymu -- od teraz mamy możliwość uporać się z tymi problemami znacznie szybciej.

Jak pierze Nanoe X?

Nanoe X działa w oparciu o ujemnie naładowane cząsteczki (nanoe) -- to one odpowiedzialne są za cały proces wywabiania zapachów. Jony zbierają wilgoć z powietrza i są miliard razy mniejsze niż cząsteczki pary — przez co są niewidoczne dla ludzkiego oka. Są jednak na tyle sprytne, silne i przydatne, że bez problemu dają sobie radę z wywabianiem zapachów -- co dla wielu może okazać się w pełni satysfakcjonującym. Wywabi je również z wszelkiej maści pyłków, co może okazać się niezwykle cenną wiadomością dla wszystkich alergików.

Ile trwa pranie nowej generacji?

No tutaj możecie być nieco zdziwieni, bo taki proces na ten moment zabierze od pięciu do siedmiu godzin. Tyle czasu potrzeba, aby cząsteczki solidnie uporały się ze wszystkimi zapachami w tkaninach. Warto także mieć na uwadze, że oprócz wieszaka w zestawie znajduje się także pokrowiec, który pozwoli je szybko skoncentrować, a przy okazji zadba także o to, aby cały proces odbywał się równomiernie.

Oczywistym minusem takiego rozwiązania jest także kwestia ograniczania się do jednego ubrania. Jeden wieszak, to jedna część garderoby — warto zatem byłoby mieć takich urządzeń co najmniej kilka, aby móc zapewnić sprawną i komfortową "przepierkę" wszystkiemu, co mamy na sobie.

Chętnie sprawdziłbym takie "pranie" nowej generacji

Wieszak Panasonic Nanoe X trafił już do sprzedaży -- na ten moment jednak dostępny jest wyłącznie na rynku japońskim, gdzie wyceniono go na 20 tysięcy jenów (ok. 670 zł). Nie jest to mała kwota, ale z drugiej strony — jeżeli to faktycznie działa i będzie w stanie ułatwić życie wielu zabieganym pracoholikom, to czemu nie? Oszczędność miejsca w szafie (w końcu nie trzeba będzie oddawać kilku koszul do prania), oszczędność czasu -- a może w dłuższej perspektywie: także pieniędzy. Myślę że to świetne urządzenie, choć największe szanse ma wśród tych, którzy dużo podróżują i są w ciągłym niedoczasie. No i wśród bardzo silnych alergików, rzecz jasna.

Źródło: Geek.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu