Technologie

Sygic przedstawia nową funkcję, która od dawna powinna być standardem w nawigacjach samochodowych

Kamil Świtalski
Sygic przedstawia nową funkcję, która od dawna powinna być standardem w nawigacjach samochodowych
29

Jako kierowca regularnie korzystający z nawigacji podczas jazdy, zawsze zastanawia mnie to, jak trudną wciąż pozostaje komunikacja z urządzeniami, które za nią odpowiadają. Sygic jednak robi krok dalej — i choć na tę chwilę lista odbiorców jest ograniczona do jednej marki samochodów, to daje spore nadzieje, że wkrótce doczekamy się takich rozwiązań również gdzie indziej.

Myślę że wszyscy śledzący rynek nawigacji kojarzą markę Sygic. Ich produkty może nie są specjalnie popularne na polskim rynku, ale firma regularnie serwuje swoim użytkownikom bardzo fajne rozwiązania — m.in. tryb rozszerzonej rzeczywistości czy bardzo fajny moduł pozwalający sprawnie odnaleźć miejsce parkingowe. A teraz kierowcy zasiadający w modelach Forda z ekranami dotykowymi Sync 3 AppLink mają dodatkowe powody do zadowolenia. Nawigacja Sygic przedstawiła właśnie nową funkcję, Driving Assistant, która współpracuje z nimi za pośrednictwem technologii Smart Device Link (SDL). Czym jest nowa opcja i dlaczego już teraz możemy zazdrościć jej użytkownikom?

Driving Assistant od Sygic: co to takiego?

Driving Assistant, to inteligentny asystent, który zapewni jeszcze większy komfort jazdy, a przy okazji zadba o bezpieczeństwo kierowców. Wszystko dzięki komendom głosowym, które pozwolą

Teraz, nowa funkcja Driving Assistant Sygic jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wystarczy, że kierowca naciśnie przycisk na kierownicy i wyda polecenie głosowe w rodzaju „Znajdź hotel”, „Znajdź stację paliw”, „Znajdź restaurację” lub „Jakie jest natężenie ruchu na trasie?”. Aplikacja odpowiada w 24 językach do wyboru, wymawiając wszystkie spełniające kryteria wyniki. Jeśli kierowca nakaże funkcji Driving Assistant zmianę trasy lub celu podróży, aplikacja głosowo będzie wydawać instrukcje.

„Ta nowa funkcja jest jak dodatkowy pasażer, który pomaga w dotarciu do celu i dba o Twoje bezpieczeństwo” – mówi Francisc Juras, dyrektor ds. produktów motoryzacyjnych w Sygic. „Bez odrywania oczu od drogi i rąk od kierownicy nakażesz nawigacji znaleźć najbliższe miejsce do odpoczynku lub najbliższą stację gazową, poszukasz objazdu korka albo dojedziesz do wybranej restauracji”.

Ponadto, jeżeli jesteście użytkownikami Sygic premium, nowy moduł automatycznie poinformuje was o niskim poziomie paliwa (Fuel Assistant) i niskim ciśnieniu w oponach (Tire Pressure Assistant).

To powinien być standard obecny w każdej nawigacji — także tej w telefonie

Sam korzystam z różnych nawigacji w smartfonach — i przywykłem już do tego, że dość po macoszemu traktuje się w nich podobne moduły. A szkoda, bo przecież współczesne urządzenia dają w tej kwestii ogromne pole do popisu, a na ten moment w niewielu produktach możemy chociażby... kontrolować muzykę bez opuszczania aplikacji, czyli tak naprawdę odrywania oczu od drogi na dłuższy moment. Dlatego cieszę się, że stopniowo takich usprawnień powstaje coraz więcej i mam cichą nadzieję, że wkrótce inne firmy pójdą w ślady Sygic. Na ten moment możemy pozazdrościć kierowcom, którzy będą mogli cieszyć się nowym Asystentem w swoich modelach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu