Polska

Tańsze bilety do kina - kiedy i na co warto się wybrać?

Konrad Kozłowski
Tańsze bilety do kina - kiedy i na co warto się wybrać?
0

Już w najbliższy weekend obchodzimy święto kina i z tej okazji bilety na pokazy będą kosztować znacznie mniej. Kiedy odbywa się święto kina, ile będą kosztować bilety i na jakie filmy warto się wybrać?

Czym jest Święto Kina?

Jak można przeczytać w oficjalnych komunikatach prasowych, głównym celem inicjatywy jest upowszechnianie tradycji uczęszczania do kin, przekonanie tych, którzy jeszcze nie doświadczyli magii wielkiego ekranu oraz promowanie filmów. Poprzednia edycja przyciągnęła ponad pół miliona widzów z różnych regionów kraju. Akcja Święto Kina otrzymuje wsparcie finansowe od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a w tym roku firma InPost jest głównym partnerem wydarzenia.

Kiedy jest Święto Kina?

W tym roku Święto Kina odbędzie się w sobotę, 30 września we wszystkich kinach w Polsce.

Święto Kina po ile bilety?

Z okazji Święta Kina oferujemy bilety na dowolny seans filmowy, niezależnie od formatu kinowego, za niezwykle atrakcyjną cenę - jedynie 12 złotych.

Święto kina w Cinema City

Za cenę 12 złotych, widzowie odwiedzający kina Cinema City będą mieli możliwość nabycia biletów do wyjątkowych formatów filmowych, takich jak IMAX, 4DX i ScreenX Propozycja z zakresu baru obejmuje zestaw popcornu i napoju w atrakcyjnej cenie 15 złotych. Warto również dodać, że osoby posiadające karty Cinema City Unlimited mogą korzystać z różnych formatów kinowych, takich jak IMAX, 4DX i ScreenX, bez dodatkowych opłat za bilet.

Na co iść do kina?

W piątek, 29 września do kin wchodzą zupełne nowości, ale w repertuarach nie zabraknie filmów dostępnych już wcześniej, dlatego do wyboru jest naprawdę sporo tytułów, które ze względu na różnorodność powinny spełnić Wasze oczekiwania.

Nowe filmy od 29 września

  • "Twórca" opowiada się historię Joshua, byłego agenta specjalnych służb, który angażuje się w wojnę pomiędzy ludźmi a potężnymi siłami sztucznej inteligencji. Joshua jest także mężem, którego żona zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jego zadaniem jest teraz podjęcie misji śledzenia i eliminacji nieosiągalnego architekta zaawansowanej technologii.
  • W filmie "Piła X" powraca postać Johna Kramera, wcielającego się w nią Tobin Bell. To najbardziej przerażający rozdział w serii Piła, który odsłania nieznany dotąd i wyjątkowo osobisty aspekt gry Jigsawa. Akcja filmu toczy się pomiędzy wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu, czyli "Piła I" i "Piła II." John, który cierpi na chorobę nowotworową, decyduje się udać do Meksyku, aby poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które stanowi jego ostatnią nadzieję na przeżycie. Po przeprowadzonym zabiegu odkrywa, że stał się ofiarą medycznych oszustów, którzy czerpią zyski z ludzkiego cierpienia.
  • "Doppelganger. Sobowtór" przenosi widzów w czasie do przełomu między latami 70. a 80. Akcja filmu rozgrywa się jednocześnie po obu stronach żelaznej kurtyny. Główny bohater, Hans Steiner (w tej roli oglądamy Jakuba Gierszała), mieszka w pulsującym życiem Strasburgu i czerpie korzyści z możliwości, jakie daje życie na Zachodzie. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Z drugiej strony, Jan Bitner (w roli Tomasza Schuchardta) mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Na pierwszy rzut oka, nie wydaje się, żeby coś łączyło obu mężczyzn. Jednak ich przeszłość kryje tajemnicę, która zmusza ich do stawienia czoła własnym słabościom i namiętnościom. Obydwaj zostaną postawieni przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Filmy, które warto zobaczyć

  • W filmie "Zielona Granica" psycholożka Julia (w roli Maja Ostaszewska) przeprowadza się na Podlasie i staje się niechcianym świadkiem oraz uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Mimo świadomości ryzyka i konsekwencji prawnych, dołącza do grupy aktywistów, którzy niosą pomoc uchodźcom przebywającym w lasach na obszarze objętym stanem wyjątkowym. W międzyczasie uciekająca przed wojną domową rodzina syryjska i ich nauczycielka z Afganistanu, nieświadomi, że są wykorzystywani w politycznym oszustwie przez białoruskie władze, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej.
  • Akcja filmu "Duchy w Wenecji" rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Głównym bohaterem jest Herkules Poirot, który dobrowolnie przeszedł na emeryturę i przebywa w najwspanialszym mieście świata. Jego spokój zostaje przerwany, gdy bierze udział w seansie spirytystycznym organizowanym w popadającym w ruinę pałacu. Sytuacja komplikuje się, gdy jeden z uczestników tego spotkania zostaje zamordowany.
  • Lee Christmas i Barney Ross w "Niezniszczalni 4" ponownie gromadzą drużynę najlepszych najemników, aby stawić czoła wyjątkowo bezwzględnemu wrogowi. Niezniszczalni zawsze wkraczają do akcji, gdy wszystkie inne środki zawodzą. Jednak tym razem tradycyjna gwardia okaże się niewystarczająca. Do ich zespołu dołączają młode talenty, reprezentujące nowe style walki, inne taktyki i metody działania.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu