Microsoft

"Świetny" trolling Microsoftu po tym jak wyciekł Red Dead Redemption na Xbox One

Konrad Kozłowski
"Świetny" trolling Microsoftu po tym jak wyciekł Red Dead Redemption na Xbox One
8

Przemijający właśnie weekend okazał się mógł okazać się bardzo udany dla posiadaczy konsoli Xbox One wyczekujących dodania obsługi hitowej gry z Xboksa 360 - Red Dead Redemption. Przed kilkunastoma godzinami gracze odnaleźli sposób na jej pobranie ze sklepu, niektórym udało się w nią nawet zagrać, ale to co wydarzyło się później zasługuje na pochwałę/naganę.

Przeglądając kanały RSS-y dzisiejszego popołudnia natrafiłem na bardzo ciekawy tytuł, w którym znalazły się nazwy najnowszej konsoli Microsoftu oraz popularnej gry od Rockstar Games. Do dziś Red Dead Redemption nie trafiła na pecety, dlatego gracze komputerowi, którzy chcięli spróbować swoich sił na wirtualnym dzikim zachodzie byli zmuszeni do zakupu konsoli. Wciąż aktualna pozostaje informacja o potrzebie zakupu konsoli starszej generacji, lecz prawdopodobnie już wkrótce ulegnie to zmianie.

Uważni posiadacze Xboksów One zorientowali się, że do sklepu Xbox Store trafiła właśnie wymieniana powyżej gra, lecz dotarcie do niej wymagało skorzystania z pewnego obejścia (przeglądanie listy obserwowanych gier innych użytkowników, skąd można było przejśc do podstrony RDR w sklepie). Z początku możliwe było pobranie pełnej gry ważącej ponad 7 GB i uruchomienie jej, lecz ja, podobnie jak inni nieco spóźnieni gracze, już takiego szczęścia nie mieliśmy. Stwierdziłem ten fakt zaraz po rozpocząciu pobierania gry - wskaźnik procentowy błyskawicznie przybliżał się do maksymalnej wartości, co nijak miałoby się do możliwości mojego łącza oraz serwerów Microsoftu. Niedługo później wszystko było już jasne.

Plansza wyświetlona po odpaleniu gry nie pozostawiła złudzeń - Microsoft, gdy tylko zorientował się, że popełniono błąd, musiał podmienić odpowiednie pliki na serwerze. Dlatego pomimo obecności okładki Red Dead Redemption i innych detali mogących wskazywać na fakt jej obecności w sklepie oraz posiadania tej gry na dysku nie jest możliwe już jej uzyskanie, ani uruchomienie. W zamian otrzymujemy grę o tytule Hexic HD. Tym, którzy zdołali zawczasu pobrać grę Microsoft "wstrzyknął" aktualizację uniemożliwiającą zagranie w RDR, zapewne do czasu oficjalnego jej udostępnienia.

Sami ocenicie działania Microsoftu, które z jednej strony wydają się nieuzasadnione, zaś z drugiej w pełni zrozumiałe. Warto dodać, że oprócz Red Dead Redemption wsparcia dla wstecznej kompatybilności doczekały się, także nieoficjalnie, takie gry jak: Left 4 Dead 2, Halo Wars, Tekken Tag Tournament 2, Castlevania: Symphony of the Night oraz Alan Wake's American Nightmare. W przeciągu najbliższych godzin lub dni powinny one trafić na oficjalną listę obsługiwanych gier przez Xboksa One.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu