18

Nowa wersja Surface Pro. Niczego Ci nie braknie i nie sprzedasz nerki

microsoft
Podstawowa zaleta komputerów Surface? Są wszechstronnie świetne - i kropka. Podstawowa wada? Są niemożebnie drogie. Sam zastanawiałem się, czy Microsoft może zrobić coś w kierunku wyważenia "mocy" użytych w komputerze podzespołów oraz ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za taką konfigurację. Jak widać - można. Nie będzie to wariant tani w szerokim tego słowa rozumieniu, ale z pewnością będzie najkorzystniejszy dla niezdecydowanych.

Bez pompy, szumnych zapowiedzi oraz fanfarów do polskiej oferty Microsoftu wszedł nowy wariant flagowego komputera 2 w 1 – Microsoft Surface Pro. Gigant zdecydował się wprowadzić przystępniejszą zarówno pod kątem ceny jak i wydajności wersję z procesorem Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 128 GB. Nieco słabsza odmiana z tym samym procesorem i dyskiem, ale z 4 GB pamięci RAM kosztuje 3499 złotych. Za nowo wprowadzony wariant przyjdzie Wam zapłacić… 4999 zł.

To wcale nie jest mało, ale i tak jest całkiem znośnie – jak na warunki marki Surface. Ta w dziedzinie komputerów z Windows 10 na pokładzie uchodzi za półkę premium, w której otrzymacie nie tylko naprawdę dobre podzespoły i jakość wykonania, ale również kilka funkcji nieobecnych u konkurencji.

W wyżej podanej konfiguracji Surface Pro jest już rozsądnym wyborem – 8 GB pamięci RAM to już wcale nie tak mało, a Intel Core i5 powinien sprawdzić się w większości typowych zadań. Jedyne co martwi to dysk SSD o pojemności 128 GB – ci, którzy zapisują sporo danych na swoich urządzeniach mogą mieć z tym pewne problemy.

Gdzie kupić Surface Pro w nowym wariancie?

Surface Pro z dyskiem SSD 128 GB, Intelem Core i5 oraz 8 GB pamięci RAM jest już obecny w ofercie internetowej sklepu Microsoft. Jeżeli zainteresowała Was ta oferta, polecamy zapoznać się z nią pod tym linkiem.