Microsoft

Microsoft nie spoczywa na laurach i serwuje Outlookowi pakiet potrzebnych nowości

Kamil Świtalski
Microsoft nie spoczywa na laurach i serwuje Outlookowi pakiet potrzebnych nowości
18

Kilka dni temu nowej wersji doczekał się Gmail. Długo czekaliśmy na zmiany, które zaserwowali nam twórcy — jak się okazało, było warto. Poczta nie tylko fantastycznie wygląda, ale też dodatkowe funkcje dodały jej sporo mocy — o czym pisał Konrad. Microsoft nie zostaje w tyle i przedstawia pakiet nowości dla swojego pakietu Outlook. Odświeżony interfejs i kilka nowości zawitało nie tylko do przeglądarkowej wersji poczty i kalendarza, ale także na smartfony i tablety!

Nowy Outlook to lepszy Outlook

Warto pamiętać, że Microsoft Outlook to nie tylko poczta, ale także nieustannie rozbudowywany kalendarz. I może od niego zacznę, bo doczekał się naprawdę solidnego pakietu nowości, które z pewnością ucieszą wszystkich użytkowników usługi.

Microsoft cały czas pracuje nad swoimi produktami starając się zadbać o kompleksowość tamtejszych rozwiązań. I tak oto kalendarz doczekał się rozpoznawania rachunków — przy otwieraniu wiadomości pocztowych z rachunkiem, będziemy mogli w krótką chwilę dodać je do kalendarza z datą płatności. Ponadto ustalając miejsce spotkania będziemy teraz mogli liczyć na zestaw automatycznych podpowiedzi. Ponadto w Outlooku zobaczymy teraz sprawdzić status naszych RSVP. Zaś wszyscy pracujący w kilku strefach czasowych docenią łatwość zarządzania kalendarzem w nowej odsłonie Outlooka, w której ustalanie ich będzie dziecinnie proste.

Mobilny Outlook także z pakietem nowych opcji

Ale nowości to nie tylko skrzynka pocztowa dostępna na komputerach, ale także ta mobilna. Microsoft przygotował dokument, w którym poinformował nas o zmianach bieżących i tych, których możemy spodziewać się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Poczta nareszcie doczeka się synchronizacji wersji roboczych wiadomości — i to największa z nowości, o których wiemy już teraz. Poza tym doczekamy się w końcu tworzenia listy ulubionych osób, dzięki czemu komunikacja z nimi będzie jeszcze łatwiejsza. Po latach doczekać się też mamy integracji z Office Lens, które pozwoli bezpośrednio z poziomu aplikacji zeskanować, przetworzyć i zapisać w formie PDF dokumenty. Aha, no i koniec z wpadkami, gdzie nie zauważyliśmy, że jesteśmy tylko w BCC — teraz próbując odpisać na takie maile dostaniemy odpowiednie ostrzeżenie!

Na przestrzeni lat, Microsoft Outlook staje się coraz bardziej kompleksowym narzędziem, z którego korzysta się naprawdę przyjemnie. Sam jestem zawsze pod wielkim wrażeniem tego, z jakim tempem zmieniają się w ostatnich latach usługi Microsoftu. A kolejne wcielenia ich mobilnych aplikacji są... po prostu przepiękne: dopracowane, wygodne i potrafią zostawić konkurencję daleko w tyle. Szkoda, że te wszystkie komplementy na temat ich produktów nadeszły dopiero wtedy, kiedy Windows Mobile upadł na dobre...

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu