Microsoft

Microsoft jest uparty jak osioł. Nowy Surface Pro 7+ mógł być o niebo lepszy

Konrad Kozłowski
Microsoft jest uparty jak osioł. Nowy Surface Pro 7+ mógł być o niebo lepszy
17

Microsoft oficjalnie zaprezentował nową wersję tabletu Surface Pro 7+ z odświeżoną specyfikacją i opcjonalną łącznością LTE.

Zamiast Surface Pro 8 otrzymaliśmy Surface Pro 7+

Przecieki na temat nadchodzącej generacji Surface Pro krążyły po Sieci już od dłuższego czasu. Nazywano ją Surface Pro 8, co było dość logiczne, ale Microsoft postanowił zmienić stosowaną do tej pory strategie nazewniczą i zdecydował się nazwać najnowszy model Surface Pro 7+, co tylko potwierdza nasze oczekiwania wobec delikatnie usprawnionego urządzenia. Obudowa i konstrukcja nowego Surface Pro nie uległa bowiem zmianie, czego świadkami byliśmy w przeszłości, ale dopiero tym razem nie podniesiono numerka w nazwie urządzenia, lecz dodano jakże wymowny "plus".

Specyfikacja Surface Pro 7+ z LTE

Zgodnie z przewidywaniami Surface Pro 7+ to nowe procesory 11. generacji od Intela, które według producenta są ponad dwukrotnie szybsze od poprzedników. Nowy model może posiadać do 32 GB, a Microsoft usunął z oferty wersję z zaledwie 4 GB pamięci RAM, co wydaje się rozsądnym zagraniem.

Surface Pro 7+ to również nowinka z Surface Pro X, czyli wymienny dysk SSD, a także obsługa LTE za pomocą eSIM/nano SIM. Microsoft zastosował więc kilka gotowych rozwiązań z Surface Pro X, ale jeszcze nie doczekaliśmy się odświeżenia obudowy, która pozostaje niezmienna od kilku generacji. Na swoich miejscach pozostały złącza USB A, USB C oraz Surface Connector wspierający Surface Dock, dzięki któremu podłączymy do dwóch monitorów. Przekątna ekranu wynosi 12,3 cala, a rozdzielczość wynosi 2736 na 1824 pikseli. Wyświetlacz ma proporcje boków 3:2.

Ceny i dostępność Surface Pro 7+

Wciąż czekamy na polski cennik Surface Pro 7+ - gdy tylko go poznamy, zaktualizujemy wpis. Wiemy natomiast, że cena w dolarach zaczyna się od kwoty 899 i zamyka się na aż 2799 za najwyższy wariant. W przypadku wersji z modemem LTE zapłacimy 1149 dolarów, co może przełożyć się nawet na około 5,5-6 tysięcy złotych. Tablet dedykowany jest przede wszystkim firmom i szkołom.

Grafiki przedstawiają identycznie wyglądający Surface Pro 7.

Źródło: mspoweruser

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu