Microsoft

Microsoft Teams zrewolucjonizuje prezentacje online. Nowy widok wkrótce dołączy do aplikacji!

Kamil Świtalski
Microsoft Teams zrewolucjonizuje prezentacje online. Nowy widok wkrótce dołączy do aplikacji!
2

Microsoft Teams już w marcu doczeka się nowego, dynamicznego, widoku. Co będzie go wyróżniać?

Microsoft Teams wystrzelił w górę z dnia na dzień blisko rok temu. Wcześniej platforma do komunikacji grupowej giganta z Redmond radziła sobie... w porządku. Ale podobnie jak Zoomowi — to pandemia dała mu prawdziwego kopa i pozwoliła rozwinąć skrzydła w stopniu, którego sami twórcy się nie spodziewali. Od zeszłorocznej zimy widzieliśmy już cały szereg zmian i usprawnień w aplikacji — ale na tym jeszcze nie koniec. Właśnie Microsoft zapowiedział kolejne. Prowadzenie prezentacji w większym gronie online nabierze zupełnie nowych kształtów. Już w marcu MS Teams doczeka się dynamicznego widoku: jak takowy działa w praktyce?

Dynamiczny Widok w Microsoft Teams połączy widok prezentacji i użytkowników

Dynamiczny Widok w Microsoft Teams w zręczny sposób zagospodaruje miejsce na ekranie tworząc tam przestrzeń zarówno dla prezentacji, jak i widoku biorących udział w spotkaniu użytkowników. Naturalnie lwia część ekranu będzie należała do widoku naszych dokumentów, ale obok niej zostanie jeszcze miejsce dla obrazu innych użytkowników biorących udział w spotkaniu. Ponadto nowy widok w Teamsach ma także efektywniej pokazywać użytkowników zabierających głos w spotkaniu (także tych podnoszących ręce!), a nawet "przypinać" ich do dynamicznego widoku.

Dynamic view automatically optimizes shared content and video participants in Teams meetings. New controls let you personalize the view to suit your preferences and needs, such as the ability to show shared content and specific participants side-by-side. (źródło)

Pierwszy raz o Dynamicznym Widoku usłyszeliśmy latem minionego roku, ale teraz nareszcie całość nabiera kształtu i wiemy już, że stosowna aktualizacja zaplanowana została na marzec. Za kilka tygodni więc Teamsy doczekają się kolejnej rewolucji — to funkcja która idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku pracy, jak i nauki. A patrząc na ostatnie statystyki zachorowań — chyba nikt nie ma wątpliwości, że w marcu wciąż wielu zrobi z niej użytek.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu