Microsoft

Ten produkt Microsoftu jeszcze nie umarł. Powstanie nowa generacja

Jakub Szczęsny
Ten produkt Microsoftu jeszcze nie umarł. Powstanie nowa generacja
10

Długo nic nie słyszeliśmy o nowym Surface Hubie, urządzeniu, które łączy w sobie tradycyjny komputer typu PC oraz "interaktywną tablicę o sporej przekątnej ekranu. Wielu uważało, że produkt został porzucony. Okazuje się jednak, że Microsoft nie zapomniał o tym sprzęcie.

Gigant jest prawdopodobnie w trakcie prac nad nową generacją sprzętu Surface Hub. Nowe urządzenia miałby charakteryzować się ekranami o przekątnej 55 / 84 cali w rozdzielczości 4K. Jak wskazuje źródło blisko związane z Microsoftem, premiera urządzenia miałaby odbyć się już w pierwszej połowie tego roku, można więc zatem oczekiwać, że w trakcie konferencji Build zobaczymy następcą.

Surface Hub to sprzęt skierowany do klientów biznesowych. Raczej żaden zwykły konsument nie będzie chciał kupić ogromnego skądinąd komputera, którego pierwszorzędnym przeznaczeniem jest rozszerzona obsługa dotykiem. Te firmy, które już zakupiły ten sprzęt traktują go jako "tablicę interaktywną", na której naprawdę można robić cuda.

Microsoft może uważać, że wydanie takiego urządzenia dokopie nieco konkurentowi - Google, które w tamtym roku wystartowało z podobnym sprzętem za 5000 dolarów. Podstawowa wersja Surface Huba to koszt około 9000 dolarów, natomiast wariant 84 calowy to już 21 999. Sporo. Niemniej, Microsoft może pochwalić się sprzedanymi około 5000 egzemplarzami w 25 krajach. Wygląda więc na to, że projekt nie umarł, ale potrzebuje pewnego odświeżenia. Zwłaszcza, że widać iż gigant w ostatnim czasie mocno zwraca się ku klientom biznesowym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu