Microsoft

Nowy Surface Book 2 nie taki nowy, ale niektórzy docenią zmiany

Konrad Kozłowski
Nowy Surface Book 2 nie taki nowy, ale niektórzy docenią zmiany
7

Microsoft zaktualizował ofertę Surface Book 2, gdzie pojawił się nowy wariant z najnowszym procesorem i5 8. generacji, ale jest kilka "ale".

Przypomnijmy, że pierwsza podstawowa wersja Surface Booka 2 pojawiły się pod koniec 2017 roku i wtedy w ofercie dostępne były tylko warianty z dwurdzeniowym i5 7. generacji, podczas gdy pozostałe modele oferowały czterordzeniowy i7. Teraz Microsoft wprowadza do sprzedaży nowy wariant, który na pewno przypadnie do gustu tym, którzy liczyli na nieco więcej mocy obliczeniowej i spadek w poborze energii. Tym bowiem odznaczają się nowe układy 8. generacji, a taka i5 trafiła właśnie do Surface Booka 2 z 13,5 calowym ekranem.

Polecamy: Microsoft Surface Book 2 - nie ma sobie równych

Jak na razie ceny nowej wersji możemy sprawdzić i porównać na przykład w amerykańskim sklepie Microsoftu, bo w tym momencie nowy model jest niedostępny w polskim sklepie. Wysłaliśmy już zapytanie w tej sprawie i gdy tylko będzie wiadome, czy, kiedy i za ile będzie go można nabyć nad Wisłą, na pewno Wam damy znać. Co do cen w USA - za 1500 dolarów (aktualna promocja to 1300 dolarów) dostaniemy 8 GB RAM-u, 256 wbudowanej pamięci i zitegrowaną grafikę. Za 450 dolarów mniej oferowany jest model z układem i5 7. generacji waz z 128 GB pamięci i 8 GB RAM-u.

W chwili obecnej polski sklep Microsoft ma dostępne kilka wersji - w przypadku ekranu 13,5 cala do wyboru są modele z 8 GB i 16 GB RAM-u i tylko przy tym pierwszym wybierzemy pomiędzy i5 (7 gen.) oraz i7 (8. gen), ale poza wariantem 256 GB żaden inny nie jest sprzedawany.  Przy ekranie 15 cali jesteśmy skazani na 16 GB RAM-u, i7 8. generacji, ale oferowane są wszystkie 3 warianty pojemności.

Microsoft Surface Book 2 to delikatnie udoskonalona wersja pierwszego modelu, ale różnice z zewnątrz są niemal niezauważalne. Surface Book pozostaje jednym z najciekawszych laptopów na rynku ze względu na funkcję samodzielnego działania ekranu pod odpięciu od klawiatury. Istnieje też możliwość podłączenia go odwrotnie, by komputer służył w innym trybie. Dodatkowo w ofercie Microsoftu dostępne są Surface Laptop 2 i Surface Pro 6.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu