Microsoft

Xbox One S All-Digital. Nowe informacje na temat odświeżonej konsoli

Piotr Kurek
Xbox One S All-Digital. Nowe informacje na temat odświeżonej konsoli
0

Od dłuższego czasu mówi się, że kolejna generacja konsol ma porzucić fizyczne nośniki i oferować wyłącznie rozrywkę cyfrową. Przedsmakiem i testem tego typu rozwiązania ma być Xbox One S All-Digital, które według ostatnich doniesień zadebiutuje już za kilka tygodni.

O tym, że Microsoft pracuje nad kolejną odsłoną konsoli Xbox One pisaliśmy w zeszłym roku. Już w listopadzie serwis Thurrott podawał pierwsze informacje na temat edycji pozbawionej czytnika płyt, a co za tym idzie, oferującej wyłącznie możliwość uruchamiania cyfrowych wersji gier. Od pierwszych przecieków minęło kilka miesięcy, lecz wygląda na to, że powoli zbliżamy się do premiery Xbox One S All-Digital.

Zobacz też: Xbone One z kolejną wersją? Tym razem bez napędu optycznego

Niestety firma wciąż milczy i na oficjalne informacje potwierdzające istnienie nowej wersji Xbox One S All-Digital przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Zapewne do konferencji Inside Xbox, która powinna mieć miejsce w połowie kwietnia. Niedługo potem konsola pojawi się w sklepach. Jak podaj Windows Central, pozbawiony czytnika płyt Xbox One do sprzedaży trafi 7 maja — na wszystkich rynkach jednocześnie. Co wiemy o samej konsoli? Oprócz usuniętego napędu optycznego, ma to być ten sam model wspierający 4K Ultra HD, wsparciem HDR i dyskiem 1 TB.

Na obrazku przesłanym redakcji Windows Central, na którym ma być przedstawione zdjęcie pudełka, możemy zauważyć, że wraz z konsolą, gracze dostaną kilka gier: Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 3, które najprawdopodobniej będą instalowane fabrycznie. Sam wygląd konsoli nie zmienił się znacząco, choć oczywiście w oczy rzuca się brak wcięcia, w które wsuwa się płyty i przycisku ich wysuwania. Zdaniem serwisu Xbox One S All-Digital nie ma zastąpić obecnego już na rynku Xbox’a One S, ale być dodatkowym modelem o najniższej cenie. W zeszłym roku mówiono o poziomie 199 dolarów (ok. 750 zł), 100 dolarów niżej niż sugerowana cena detaliczna S'ki.

Zobacz też: Nie jest prawdą, że Xbox One nie ma gier. Oto tytuły, w które warto zagrać!

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu