Mobile

Sunrise po raz kolejny udowadnia kto jest liderem wśród kalendarzy

Konrad Kozłowski
Sunrise po raz kolejny udowadnia kto jest liderem wśród kalendarzy
8

Sunrise wspominam dziś z okresu, gdy korzystałem jeszcze z iPhone'a 3GS, a właśnie ta aplikacja stała się prawdziwą solidną alternatywą dla systemowego kalendarza. Od tamtego czasu Sunrise zmienił się nie do poznania, wprowadził wiele ciekawych nowości i został nawet przejęty przez Microsoft. Nie zm...

Sunrise wspominam dziś z okresu, gdy korzystałem jeszcze z iPhone'a 3GS, a właśnie ta aplikacja stała się prawdziwą solidną alternatywą dla systemowego kalendarza. Od tamtego czasu Sunrise zmienił się nie do poznania, wprowadził wiele ciekawych nowości i został nawet przejęty przez Microsoft. Nie zmieniło to za wiele - Sunrise jest nadal na fali.

Efektem prac zespołu Sunrise'a z kilku ostatnich miesięcy jest dedykowana Androidowi i iOS "klawiatura". Ja też w pierwszej chwili zdębiałem i mocno zastanawiałem się, dlaczego ludzie odpowiedzialni za świetny mobilny kalendarz zdecydowali się na taki krok. Chwilę później wszystko już było jasne - tak powiązanej z kalendarzem "klawiatury" nie ma nigdzie indziej i prawdę mówiąc powinniśmy już porzucić słowo "klawiatura".

Po wybraniu Meet naszą dotychczasową klawiaturę zastępuje bowiem widok z kalendarza, który może posłużyć do szybkiego podglądu naszych planów na najbliższe godziny lub dni. Ale nie tylko - stąd bez problemu utworzymy nawet nowe wydarzenia. Bez opuszczania aplikacji, z której korzystaliśmy do tej pory - komunikatora czy klienta e-mail - w mgnieniu oka podejrzymy własny kalendarz i dodamy na przykład spotkanie. By skorzystać z nowości wystarczy posiadać zainstalowaną najnowszą wersję Sunrise (iOS, Android).

Ale Sunrise nie zatrzymał się tylko na tym. Nazwa 'Meet' nie jest przypadkowa - wysyłając automatycznie wygenerowany link np. w treści maila, odbiorca przechodzi do kalendarza mając wgląd na osiągalne przez nas terminy, wskazuje dla siebie odpowiedni. Po zatwierdzeniu wydarzenie samoczynnie dodaje się także do naszego kalendarza i gotowe.

Nie sądziłem, że Sunrise będzie w stanie tak dynamicznie się rozwijać. Po tym jak określenie "platforma" zaczęło lepiej odpowiadać jego możliwościom od "aplikacja" spodziewałem się raczej pewnego okresu stagnacji i niekrótkiego oczekiwania na kolejną nowość. Nic bardziej mylnego. Sunrise rzekomo rozpoczął prace nad Meet jeszcze przed przejęciem przez Microsoft, ale nawet teraz zespół ma dysponować tą samą swobodą co wcześniej. Jak widać wychodzi im to tylko na dobre.

Zapraszamy na naszą konferencję Generation Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobilekalendarzesunrise