10

Stwórz sobie swój własny QR kod w pięć minut

Wprawdzie QR kody nie cieszą się zbytnią popularnością, przynajmniej w naszym kraju, ale ten projekt pokazuje, że to nadal może stać się całkiem użytecznym narzędziem, nie tylko jako generator wizytówek, ale i jako przyjemne dla odbiorcy narzędzie promocyjne. Mowa o serwisie Scan. Dzięki niemu w dosłownie kilku krokach będziemy w stanie wygenerować swoją wizytówkę prywatną, […]

fsc_QR_Code_Generator_Barcode_Scanner_NFC_and_More_Scan
Wprawdzie QR kody nie cieszą się zbytnią popularnością, przynajmniej w naszym kraju, ale ten projekt pokazuje, że to nadal może stać się całkiem użytecznym narzędziem, nie tylko jako generator wizytówek, ale i jako przyjemne dla odbiorcy narzędzie promocyjne.

Mowa o serwisie Scan. Dzięki niemu w dosłownie kilku krokach będziemy w stanie wygenerować swoją wizytówkę prywatną, firmową czy też zwykły tekst albo punkt dostępu do sieci WiFi w postaci kodu QR.

fsc_QR_Code_Generator_Scan

W przypadku wizytówki prywatnej wystarczy wprowadzić swoje dane, takie jak imię i nazwisko, adres email czy adresy profili społecznościowych (maksymalnie 3 serwisy).

fsc_QR_Code_Generator_Scan (2)

Na koniec pozostaje już tylko dostosowanie kolorów i napisów końcowych, zachęcających do pobrania aplikacji do odczytywania QR kodów.

fsc_QR_Code_Generator_Scan (3)

Dodatkowo na swoim koncie możemy śledzić statystyki w postaci liczby skanowań naszego kodu oraz pobrać go w postaci pliku .png, który możemy wstawić na stronę bądź użyć w postaci naklejki, na przykład na drzwiach naszego lokalu.

fsc_Scannables_Scan (2)

A tak wygląda strona docelowa po zeskanowaniu wygenerowanego kodu QR.

Screenshot_2013-04-02-13-56-51

Dziełem twórców serwisu są również aplikacje mobilne będące czytnikiem QR kodów, dostępne do pobrania za darmo: