Moje przemyślenia

Z serii - nowe czytniki RSS. Myślę, że do lipca będzie w czym wybierać

GU
Grzegorz Ułan
7

Zaledwie pół miesiąca minęło od publikacji ogłoszenia o zamknięciu GR, a już co chwilę napływają pozytywne wiadomości w tym temacie od innych usługodawców. Pisaliśmy już o Feedly czy The Old Reader, a także innych dostępnych już alternatywach. Powstają też zupełnie nowe, a myślę, że to dopiero...


Zaledwie pół miesiąca minęło od publikacji ogłoszenia o zamknięciu GR, a już co chwilę napływają pozytywne wiadomości w tym temacie od innych usługodawców. Pisaliśmy już o Feedly czy The Old Reader, a także innych dostępnych już alternatywach.

Powstają też zupełnie nowe, a myślę, że to dopiero początek i do wakacji każdy z obecnych użytkowników Google Readrera znajdzie coś dla siebie. Wierzę też, że będą to rozwiązania nowocześniejsze i lepiej dopracowane z korzyścią dla nas wszystkich. Dziś natrafiłem na propozycję o nazwie NuesByte.

Prawdopodobnie to odosobniony projekt jednego z dweloperów, za którym nie stoi jakaś większa firma. Strona działa tragicznie wolno, ale sam fakt powstawania takich serwisów pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie idealnego czytnika RSS. W tym pomyśle podoba mi się osobna zakładka, gdzie gromadzone są już odwiedzone strony oraz grupowanie źródeł RSS.

Czekamy na kolejne propozycje, będziemy wyłapywać podobne projekty i myślę, że na koniec czerwca przygotujemy Wam małe zestawienie wszystkich dostępnych alternatyw dla zamykanego w lipcu czytnika od Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google Readerczytnik RSS