Moje przemyślenia

Fanpage Gazety Wyborczej został przejęty, warto włączyć dodatkowe zabezpieczenia

Grzegorz Marczak
11

Okazuje się, że najbardziej prymitywny i prostacki phishing cały czas działa. Wczoraj jak podaje Niebezpiecznik.pl Gazety Wyborczej i kilka innych firm straciło swoje fanpage na Facebooku. Wszystko za sprawą spreparowanej fałszywej strony do logowania która została podesłana jako link do zdjęcia...

Okazuje się, że najbardziej prymitywny i prostacki phishing cały czas działa. Wczoraj jak podaje Niebezpiecznik.pl Gazety Wyborczej i kilka innych firm straciło swoje fanpage na Facebooku. Wszystko za sprawą spreparowanej fałszywej strony do logowania która została podesłana jako link do zdjęcia które ktoś chciał kupić czy też jako link do strony firmowej oferującej nam potencjalną współpracę.

Wyborcza na szczęście już odzyskała swój fanpage, inni jak rozumiem są w trakcie. Sprawa została też zgłoszona na policję (rozumiem ból agencji które straciły dostęp do stron swoich klientów).

Warto więc się przed takimi próbami wyłudzenia konta i hasła zabezpieczyć. Szczególnie kiedy prowadzi się stronę w imieniu klienta. Jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy w ustawieniach naszego konta w opcjach bezpieczeństwa włączyć dodatkowy kod, który zostanie wyświetlony w przypadku logowania z nieznanej przeglądarki. Dzięki tej opcji każda próba zalogowania z nowego komputera czy urządzenia skończy się na poproszeniu o wprowadzenie kodu, który dostajemy na podany wcześniej telefon komórkowy.

Może być to trochę uciążliwe, szczególnie dla osób sporo podróżujących czy pracujących w różnych miejscach i na różnych komputerach. Tak jak jednak wspomniałem jeśli prowadzi się stronę klienta to taka wpadka jak powyższa może brutalnie zakończyć współpracę i dlatego warto włączyć dodatkowe zabezpieczenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gazeta.plsecurityFacebook