Felietony

Stwórz sobie swój własny QR kod w pięć minut

Grzegorz Ułan
Stwórz sobie swój własny QR kod w pięć minut
10

Wprawdzie QR kody nie cieszą się zbytnią popularnością, przynajmniej w naszym kraju, ale ten projekt pokazuje, że to nadal może stać się całkiem użytecznym narzędziem, nie tylko jako generator wizytówek, ale i jako przyjemne dla odbiorcy narzędzie promocyjne. Mowa o serwisie Scan. Dzięki niemu...


Wprawdzie QR kody nie cieszą się zbytnią popularnością, przynajmniej w naszym kraju, ale ten projekt pokazuje, że to nadal może stać się całkiem użytecznym narzędziem, nie tylko jako generator wizytówek, ale i jako przyjemne dla odbiorcy narzędzie promocyjne.

Mowa o serwisie Scan. Dzięki niemu w dosłownie kilku krokach będziemy w stanie wygenerować swoją wizytówkę prywatną, firmową czy też zwykły tekst albo punkt dostępu do sieci WiFi w postaci kodu QR.

W przypadku wizytówki prywatnej wystarczy wprowadzić swoje dane, takie jak imię i nazwisko, adres email czy adresy profili społecznościowych (maksymalnie 3 serwisy).

Na koniec pozostaje już tylko dostosowanie kolorów i napisów końcowych, zachęcających do pobrania aplikacji do odczytywania QR kodów.

Dodatkowo na swoim koncie możemy śledzić statystyki w postaci liczby skanowań naszego kodu oraz pobrać go w postaci pliku .png, który możemy wstawić na stronę bądź użyć w postaci naklejki, na przykład na drzwiach naszego lokalu.

A tak wygląda strona docelowa po zeskanowaniu wygenerowanego kodu QR.

Dziełem twórców serwisu są również aplikacje mobilne będące czytnikiem QR kodów, dostępne do pobrania za darmo:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

qr kody