Google

Zobacz jak wyglądają nowe Mapy Google i sprawdź zakładkę "Dla Ciebie", która nareszcie dostępna także w Polsce

Kamil Świtalski
Zobacz jak wyglądają nowe Mapy Google i sprawdź zakładkę "Dla Ciebie", która nareszcie dostępna także w Polsce
5

Mapy Google od lat pozostają jednym z najważniejszych produktów w portfolio Google. Firma cały czas testuje nowości z nimi związane — dziś możemy zobaczyć nowy design w pełnej krasie, a także skorzystać z najnowszej funkcji: zakładki "Dla Ciebie"

Nowy wygląd Map Google, niestety... jeszcze nie dla każdego

Mimo korzystania z kilku urządzeń na różnych wersjach Androida / iOS, przełączaniu języków i lokalizacji — wciąż nie udało mi się uzyskać opcji nowego widoku. Jednak podobno nie brakuje w świecie użytkowników, którzy mogą już cieszyć się nowym widokiem. I to od nich wiemy, jak wyglądają Mapy Google w zmienionej odsłonie. Pod względem UX właściwie wszystko pozostaje po staremu, zmienia się kolorystyka — na taką, która spójna będzie z całą resztą produktów firmy. Poniższe zrzuty pochodzą prosto z nieocenionego Android Police, którego redakcja już teraz podzieliła się nowym wyglądem aplikacji:

Najwyraźniej posiadanie najnowszej wersji aplikacji i bycie beta testerem nie ma tutaj jeszcze nic do rzeczy — bo mimo spełnienia wszystkich tych kryteriów, nadal nie doczekałem się nowego wyglądu.

Zakładka "Dla Ciebie" już dostępna dla wszystkich

O ile nowego wyglądu nie doczekałem się jeszcze na żadnym z urządzeń, o tyle zakładka "Dla Ciebie" nareszcie trafiła na każde z nich. To sekcja którą firma przedstawiła światu jeszcze wiosną i jej założenia są idealne w swojej prostocie: wskazanie obszaru który chcemy śledzić. Kiedy będzie się tam działo coś interesującego, aplikacja nas o tym powiadomi. Na tę chwilę dodałem trzy fragmenty, ale... najwyraźniej nic ciekawego się nie dzieje, bo nie dość, że sekcje świecą pustką, to nie przybywają jeszcze żadne powiadomienia. Biorąc pod uwagę, że to jedna z trzech sekcji do których skrót znalazł się na głównej dolnej belce aplikacji, można spokojnie założyć, że Google traktuje ją dość poważnie.

Źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu