Google

Tak wyglądają Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 Lite XL - znamy specyfikacje!

Konrad Kozłowski
Tak wyglądają Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 Lite XL - znamy specyfikacje!
19

Najnowsze smartfony Google są już od pewnego czasu w sprzedaży, ale 3. generacja Pixeli to nie wszystko, co firma przygotowała na aktualny sezon. Najwyraźniej czeka nas premiera modeli Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 Lite XL, których poznaliśmy wygląd i specyfikację.

Plotki o więcej niż dwóch smartfonach Google na rok 2018 krążyły jeszcze przed premierą modeli Pixel 3. Na konferencji nie doczekaliśmy się jednak żadnych dodatkowych premier poza następcami dla poprzedniej generacji. Wraz z upływem czasu dysponujemy jednak coraz większą ilością informacji na temat tańszych wersji smartfonów, które miałyby zadebiutować już niedługo. Dziś wiemy, jak wyglądają Google Pixel 3 Lite oraz Pixel 3 Lite XL.

Pixel 3 Lite oraz Pixel 3 Lite XL - wygląd i specyfikacja

Obydwa urządzenia nawiązują oczywiście do wyglądu aktualnych Pixeli 3, lecz różnić będą się między innymi użytymi do produkcji materiałami - przoduje tworzywo sztuczne - a także rozmiarami ekranów i procesorami. Pixel 3 i Pixel 3 XL posiadają odpowiednio ekrany o przekątnej 5,5 i 6,3 cala. W przypadku modeli Pixel 3 Lite oraz Pixel 3 Lite XL byłyby to wyświetlacze 5,5 oraz 6 cali, a wewnątrz pierwszego z nich miały się znaleźć Snapdragon 670, natomiast w drugim urządzeniu byłby to Snapdragon 710, lecz nie jest to jeszcze tak dobrze potwierdzona informacja. Reszta specyfikacji pokrywa się - obydwa telefony wyposażono w 4 GB pamięci RAM, aparaty 12 megapikseli (tył) i 8 megapikseli (przód), a także 32 GB pamięci wbudowanej (choć mówi się też o wariancie 64-gigabajtowym). Niestety, nawet pomimo ukierunkowania urządzenia na średnią półkę, zabraknie tutaj slotu na karty microSD.

Nie jest wiadome, na jakich rynkach miałyby zadebiutować obydwa smartfony. Z pewnością nie są to typowe budżetowce, które mogłyby zostać wysłane na rynki rozwijające się, więc całkiem możliwy jest scenariusz, w którym Google będzie pragnęło zwiększenia udziałów w tych rynkach, gdzie sprzedawane są modele premium, czyli Pixele 3. Trudno wyrokować na temat pojawienia się ich w naszym kraju, ponieważ Google nie wprowadziło do tej pory nad Wisłę żadnego ze swoich smartfonów, a najnowsze Pixel 3 i Pixel 3 XL sprowadzają na własną rękę tacy sprzedawcy jak x-kom.

Źródło: 91mobiles.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu